21.58

Žiga Jeglič Rok Tičar Slovan Bratislava liga KHL

Torek, 22. 7. 2014, 21.58

Zmagovita KHL premiera Jegliča in Tičarja

Žiga Jeglič in Rok Tičar sta odigrala prvo tekmo v dresu Slovana iz Bratislave. Njuno moštvo je na pripravljalnem srečanju v podaljšku s 3:2 ugnalo tekmeca iz lige KHL Metallurg Novokuzneck.

Slovenska legionarja se že dobrih deset dni potita na pripravah slovaškega kluba Slovan Bratislava, s katerim sta dočakala premierni obračun. Z ekipo so se na Češkem zoperstavili še enemu KHL-ovcu Metallurgu iz Novokuznecka in, čeprav jim do 56. minute ni kazalo dobro, odnesli zmago. Hokejisti ruskega kluba so povedli že v sedmi minuti, ko je bil natančen Nikolaj Skladničenko, v 16. minuti pa je za vodstvo z 2:0 poskrbel Mihail Plotnikov. Metallurg je prednost dveh zadetkov držal do 56. minute, ko je znižal Tomas Surovy, v 58. pa je podaljšek izsilil Ladislav Nagy. Vse dvome o zmagovalcu je v drugi minuti podaljška razblinil lanski kapetan Slovanovcev Milan Bartovic.