11.45

8 let, 3 mesece

Buffalo Sabres liga NHL pretep

Ponedeljek, 23. 9. 2013, 11.45

Na pripravljalni tekmi na novo sezono so med hokejisti Buffalo Sabres in Toronto Maple Leafs zapele pesti. Vnel se je vsesplošni pretep, ekipi sta si skupaj prislužili 239 minut "hlajenja".

Slabih deset minut pred koncem pripravljalne tekme sta si v Torontu nekaj krepkih besed izmenjala John Scott in Phil Kessel. Zadnji je stegnil roko proti Scottu, ki ni prav nič okleval in začel se je vsesplošen pretep. Vanj sta ste vpletla tudi oba vratarja, novopečeni član kanadskega moštva Jonathan Bernier, še lani Kopitarjev soigralec, in Ryan Miller. Pretepaški akciji pa se je s klopi pridružil tudi David Clarkson, kar bi ga lahko, podobno kot "kojota" Paula Bissonnetta, stalo deset tekem prepovedi v novi sezoni lige NHL, ki se bo začela prvega oktobra.

Na tekmi, na kateri sta si ekipi prislužili 239 kazenskih minut (122 Buffalo Sabres, 117 Toronto Maple Leafs), so sicer s 5:3 slavili domačini.