Carolina Hurricanes Boston Bruins Stanleyjev pokal končnica liga NHL

Petek, 10. 5. 2019, 6.22

Liga NHL, konferenčni finale, 9. maj

Boston v zadnji tretjini razbil Carolino in povedel z 1:0

Boston Bruins - Carolina Hurricanes | Foto Reuters

V bitki za Stanleyjev pokal v hokejski ligi NHL so ostala le še štiri moštva. V finalu vzhodne konference serijo na štiri zmage sta ponoči prvo tekmo odigrala Boston Bruins in Carolina Hurricanes. Tekmo je z izidom 5:2 dobil Boston in povedel z 1:0 v zmagah.

V prvih dveh tretjinah smo videli dokaj izenačeno igro. V zadnji tretjini pa so na plin stopili hokejisti Bostona in nasprotnikom zabili štiri gole ter se tako zasluženo veselili uvodne zmage v finalu vzhodne konference.

Pri domači ekipi je bil zelo razpoložen tudi njihov vratar Tuukka Rask. Ta je ubranil 29 strelov. V prvi tretjini smo videli dva zadetka. V tretji minuti uvodne tretjine je prvi zadel igralec Bostona Steven Kampfer, slabo minut za njim je za izenačenje poskrbel Sebastian Aho.

V drugi tretjini je padel le eno gol. V deseti minuti je vratarja Bostona premagal Greg McKegg Carolina Hurricanes, tako da so gostje povedli z 1:2.

V zadnji tretjini smo lahko videli popolno prevlado Bostona. Marcus Johansson je za 2:2 zadel v tretji minuti, le 28 sekund za njim je bil uspešen Patrice Bergeron in Boston popeljal do vodstva s 3:2. Proti koncu tekme pa sta v razmahu 11 sekund za domačo ekipo zadela še Charlie Coyle in Chris Wagner.

Bostončani, ki so redni del tekmovanja končali na drugem mestu vzhodne konference, so v prvih dveh krogih končnice izločili Toronto Maple Leafs (4:3 v zmagah) in Columbus Blue Jackets (4:2), Carolina (sedma po rednem delu) je v konferenčnem četrtfinalu izločila branilce naslova prvakov Washington Capitals (4:3), nato pa še pometla z New York Islanders (4:0).

V finalu zahodne konference bosta obračunali moštvi St. Louis Blues in San Jose Sharks.