Thermometer Blue 0

liga EBEL Red Bull Salzburg rekord

Ponedeljek, 1. 2. 2016, 17.55

To je najhitrejši hat-trick v zgodovini lige EBEL

Avstrijski napadalec Salzburga je na nedeljski tekmi v Znojmu v zadnji tretjini uprizoril pravi šov in v 124 sekundah zrežiral najhitrejši klasični hat-trick v zgodovini lige EBEL.

Vse do 53. minute obračuna med Znojmom in Salzburgom je na Češkem kazalo na pravo polomijo rdečih bikov, ki so zaostajali s 3:7. A nato je na sceno stopil 23-letni Konstantin Komarek (video od 4:00 naprej), v razmiku 124 sekund trikrat zatresel mrežo gostiteljev in z znižanjem rezultata na 6:7 aktualnim prvakom vrnil upanje na zmago. Napadalec je vse tri zadetke dosegel ob občutni številčni premoči – Salzburžani so imeli ob vseh njegovih zadetkih na ledu dva igralca več, saj so sodniki v zadnjih desetih minutah na hlajenje poslali štiri člane Znojma.

Komarek je s svojim dosežkom spisal zgodovino, saj gre za najhitrejši hat-trick v zgodovini razširjenega avstrijskega prvenstva. Na koncu je bil njegov rekord sicer premalo za zmago, saj je Znojmo moštvo Luke Gračnarja, ki je mesto med vratnicama kolegu Fabianu Weinhandlu prepustil po prejetem četrtem golu že v 15. minuti, premagal s 7:6.