5 let, 2 meseca

Slovan Bratislava Rok Tičar Žiga Jeglič liga KHL Avangard Omsk

Sobota, 6. 12. 2014, 18.27

Tičar zadel ob porazu Slovana

Hokejisti Slovana iz Bratislave so v ponedeljek na domačem terenu vknjižili 22. poraz na 36 tekmah sezone. Slovaško moštvo je s 3:5 izgubilo proti Avangardu iz Omska.

Vodilno moštvo vzhodne konference si je proti zadnji ekipi zahoda lepo prednost priigralo že pred prvim odmorom, na katerega so člani Avangarda odšli s prednostjo treh zadetkov (3:0), do konca srečanja so zadeli še dvakrat, gostitelji pa trikrat. Med strelci za Slovan je bil tudi Rok Tičar, ki je v 40. minuti znižal na 1:3, v zadnjem delu pa, tako kot Žiga Jeglič, pri znižanju na 2:4 sodeloval s podajo. Tičar je na ledu preživel slabih 16 minut, trikrat streljal in dobil pet od 13 sodniških metov. Jeglič je igral minuto manj, dvakrat streljal in odsedel malo kazen.

Slovan, ki ga nova tekma čaka v sredo, ko bo gostil Astano, po porazu zaseda zadnje mesto zahodne konference.