6 let, 7 mesecev

KAC Celovec liga EBEL Black Wings Linz

Petek, 26. 9. 2014, 13.53

Se bliža prva trenerska žrtev v ligi EBEL?

Poraz z 0:9 je za vsako ekipo boleč, a ko tako katastrofo doživi moštvo, ki je napovedovalo naskok na naslov prvaka, je to znak za velik alarm. Bo moral trener Martin Stloukal prepustiti svoje mesto?

Najbolj trofejni avstrijski klub je po razočaranju v pretekli sezoni, ko so Celovčani neuspešno branili naslov lige EBEL – ostali so brez končnice –, prevetril igralsko zasedbo, na trenersko klop pa postavil Čeha Martina Stloukala. A kot kaže, prave kemije med igralci ni, menda te izrazito primanjkuje na relaciji igralci – trener. Korošci so sezono sicer odprli z zmago s 3:1 nad Olimpijo, a sledile so tri tekme, na katerih niso knjižili niti točke. Najprej jih je s 5:4 premagal Innsbruck, nato jih je s 6:3 odpravila Sapa Fehervar, v četrtek so pred domačimi gledalci z 0:9 "razpadli" proti Linzu. Martin Stloukal je že v šesti minuti, ko je na semaforju pisalo 0:3, posegel po vratarski menjavi. Renéja Swetteta je med vratnicama zamenjal Pekka Tuokola, ki je do konca prve tretjine prejel še tri zadetke. "Sem brez besed," je po prvih 20 minutah igre dejal generalni direktor poražencev Oliver Pilloni. Do konca tekme so črna krila zadela še trikrat, medli Celovčani, ki so na lestvici le pred Olimpijo, pa niso našli poti do mreže nasprotnikov. "Pred tekmo sem imel dober občutek, ozračje je bilo dobro, nato pa tak poraz, kot ga pred tem mislim, da ni doživel še nihče v ekipi. V petek se bomo usedli in odkrito pogovorili o tem, kaj se dogaja v naših glavah. Tokrat ne gre za sistem, pač pa za osebno odgovornost vsakega posameznika," je po obračunu dejal Stloukal. Ta se ob podobnih scenarijih – vselej je prvi na odstrelu trener – verjetno ne bo več prav dolgo obdržal na trenerskem mestu, česar menda mnogi na Koroškem ne bi objokovali. Vrhunci tekme med Celovcem in Linzem.