13.16

liga EBEL Luka Gračnar Red Bull Salzburg Black Wings Linz

Nedelja, 29. 3. 2015, 13.16

Salzburžani dočakali nasprotnika – za naslov v boj z Dunajem

Rdeči biki iz Salzburga so z zmago nad Celovcem postali prvi finalisti lige EBEL. V avstrijski prestolnici so si Dunajčani z zmago zagotovili zaključni plošček.

Črna krila so za nadaljevanje tekmovanja nujno potrebovala zmago na domačem ledu, a je niso dočakala. Linz je sicer v šesti minuti povedel, ob številčni premoči je bil natančen Jason Ulmer, a le dve sekundi pred prvim odmorom je Kristopher Foucault izenačil. V rednem delu gledalci zadetkov niso več videli, o zmagovalcu je tako odločil podaljšek. V 68. minuti je razpoloženega vratarja gostiteljev Michaela Ouzasa (46 obramb) premagal Rafael Rotter in priskrbel finale.

Dunajčani, ki so izgubili prvo polfinalno tekmo, nato pa nanizali štiri zmage, se bodo za naslov prvaka lige EBEL udarili s Salzburgom slovenskega vratarja Luke Gračnarja. Ta je v polfinalu s 4:0 pometel Celovčane.

Finalna serija, v kateri bodo igrali na štiri zmage, se bo začela v torek, 7. aprila.