6. 9. 2014,
22.39

3 leta, 11 mesecev

hokejska liga prvakov Robert Sabolič Sparta Praga Jaka Ankerst Gašper Cerkovnik Briancon

Sobota, 6. 9. 2014, 22.39

Robert Sabolič se je v končnici lige prvakov pridružil Luki Gračnarju

Slovenija bo imela v osmini finala lige prvakov dva predstavnika. Robert Sabolič se je po zmagi Sparte iz Prage nad Mannheimom pridružil Luki Gračnarju, ki si je vstopnico zagotovil v torek.

Robert Sabolič je s Sparto na domačem terenu odlično prestal težko nalogo. V končnico jih je namreč peljala le zmaga nad Mannheimom po rednem delu tekme, ki so si jo zagotovili v zadnji tretjini. Moštvo iz češke prestolnice je redni del končalo na prvem mestu skupine G.

Luka Gračnar je v torek na obračunu, na katerem so si z rdečimi biki z zmago s 7:1 nad švicarskim podprvakom Kloten Flyers zagotovili osmino finala, branil vseh 60 minut in zaustavil 23 od 24 strelov nasprotnikov. Salzburg je v skupini I osvojil prvo mesto.

Oba kluba slovenskih predstavnikov v skupini C sta se že pred torkovima tekmama poslovila od nadaljnjega tekmovanja. Beljak je v zadnjem krogu visoko, z 1:7, izgubil proti zmagovalcu skupine Frolundi, Briancon, ki na šestih tekmah ni osvojil niti točke, pa z 1:5 proti drugi Ženevi. Prav tako v izločilnih bojih ne bomo videli nobenega Slovenca, ki je nastopal v skupini F, saj so Pardubice, ki so s 3:4 izgubile proti Bolzanu, končale na zadnjem mestu skupine, medtem ko so aktualni prvaki lige EBEL predzadnji v svoji skupini.