Thermometer Blue 0

liga KHL Jan Muršak Torpedo Nižni Novgorod CSKA Moskva Ilja Kovalčuk SKA Sankt Peterburg

Ponedeljek, 7. 3. 2016, 20.25

Prvi spodrsljaj Muršakovih, Kovalčuk se je vrnil

Potem ko je moskovski CSKA v konferenčnem četrtfinalu brez poraza odpravil Slovan iz Bratislave, so hokejisti iz ruske prestolnice konferenčni polfinale začeli s porazom z 1:2 proti Torpedu.

Sedmo moštvo zahodne konference rednega dela je že v prvem krogu pripravilo presenečenje in izločilo favorizirani Jokerit, uspešno pa so tudi hokejisti iz Nižnega Novgoroda vstopili v drugi krog končnice.

V Moskvi so na kolena spravili moštvo Jana Muršaka CSKA, za zmago pa sta bila dovolj zgolj dva zadetka. Člani Torpeda so izkoristili že prvo igro z igralcem več, domače je Linus Videll v slabo voljo spravil že v četrti minuti.

Gostitelji so, prav tako ob power-playu, odgovorili že štiri minute pozneje, ko je izenačil Aleksander Radulov, a je bil na žalost CSKA edini, ki je našel pot do mreže gostov. V tej se je z 28 obrambami izkazal Ilja Proskurjakov, ki do konca tekme ni več klonil. Je pa moral v 35. minuti še drugič po plošček v svojo mrežo čuvaj mreže ruskih prvakov Ilja Sorokin (16 obramb). Premagal ga je Jurij Sergijenko, ki je postavil končni rezultat 1:2.

Tudi drugo tekmo serije bosta moštvi odigrali v Moskvi, in sicer v sredo, nato pa se bosta preselili na teren Torpeda.