Thermometer Blue 0

CSKA Moskva liga KHL Jan Muršak Medveščak Zagreb Slovan Bratislava Žiga Jeglič Rok Tičar

Nedelja, 27. 12. 2015, 16.29

Pozni moskovski marš za zmago v Sibiriji

Hokejisti CSKA so si zmago s 3:0 pri Avangardu iz Omska zagotovili v zadnji tretjini. Z istim rezultatom je Slovan Bratislava v soboto odpravil Torpedo iz Nižnega Novgoroda.

Ruski prvaki so v Sibiriji prevladovali vso tekmo – razmerje strelov 13:33 za CSKA –, a vratarja tretjega moštva vzhoda Dominika Furcha jim je uspelo premagati šele v 49. minuti, ko je prvi zadetek prispeval Dmitrij Kugrjšev. Pet minut zatem je Nikita Zaitsev zvišal na 2:0, Mihail Naumenko pa nekaj sekund pred koncem postavil končni rezultat. Med vratnicama gostov Viktor Fasth ni mel dela, je pa zaustavil vseh skromnih 13 poskusov domačinov.

Jan Muršak je za ruske prvake igral dobrih 16 minut, sprožil tri strele in bil uspešen pri šestih sodniških metih od 15. S soigralci bo zadnjo tekmo leta odigral v torek, ko se bodo ustavili v Kazahstanu pri Astani.

Barry zaustavil prav vse

Slovan je v soboto gostil Torpedo iz Nižnega Novgoroda, ki je na lestvici tri mesta in 11 točk pred njim (na šestem mestu zahoda) in ga premagal s 3:0. Večino navijačev je že v četrti minuti z zadetkom v dobro voljo spravil Lukas Kaspar, vodstvo je sredi obračuna podvojil Cam Barker, Pavol Skalicky pa je štiri minute pred koncem postavil končnih 3:0. Eden od junakov zmage je bil čuvaj mreže Barry Brust, ki je bil na mestu ob vseh 30 strelih gostov.

Žiga Jeglič in Rok Tičar sta igrala 16 minut in pol oziroma 19 minut, njuno moštvo bo v ponedeljek gostovalo pri Nižnekamsku.