11.03

4 leta, 9 mesecev

HDD Sij Acroni Jesenice HK Playboy Slavija HK Celje liga INL prijateljske tekme

Sreda, 16. 9. 2015, 11.03

Povratnika Slavije priigrala zmago v Celju, Jeseničani so se razbesneli nad Avstrijci

Konec tedna se bo začela nova sezona lige INL s tremi slovenskimi predstavniki, ki so v torek pripravljenost preverili na dveh tekmah. Slavija je premagala Celje, Jeseničani pa Kapfenberg.

Mestni park v knežjem mestu je bil v torek prizorišče spopada dveh od treh slovenskih moštev, ki bodo prihajajočo sezono še vztrajala v ligi INL. Celjani so na prvi pripravljalni tekmi gostili Založane in izgubili z 0:2. Za hokejiste Slavije sta zadela povratnika na ledenih ploskvah Eric Pance in Klemen Sodržnik. Gostitelji, ki jih zvečer čaka preizkus proti Mariboru, bodo tekmovalno obdobje odprli teden pozneje kot preostali klubi, v soboto, 26. septembra, bodo palice prekrižali s Feldkirchom. Slavija pa bo led prebila že to soboto, ko bo gostovala pri Kapfenbergu oziroma po novem KSV Eishockeyclub.

V soboto bodo na delu tudi železarji, ki so v torek odigrali zadnje pripravljalno srečanje in visoko, z 8:2, premagali Kapfenberg. Avstrijci so v Podmežakli sicer povedli v drugi minuti, a po zadetku Jake Ankersta, ki se je pridružil Jeseničanom, v 17. minuti vodstva niso več spustili iz rok. Državni prvaki sezono INL začenjajo v soboto, ko na Gorenjsko prihaja Zell am See.