LIGA NHL, 18. DECEMBER

Dallas z novo zmago na vrh centralne divizije

Dallas Stars | Hokejisti Dallas Stars so v podaljšku premagali Seattle. | Foto Reuters

Hokejisti Dallas Stars so v podaljšku premagali Seattle.

Ponedeljek v ligi NHL je prinesel pet tekem, hokejisti Dallas Stars so v tekmi preobratov premagali Seattle Kraken in so znova vodilni v centralni diviziji. Igralec srečanja je bil Matt Duchene z dvema goloma in asistenco, gol za zmago v podaljšku (4:3) je dosegel Thomas Harley.

Dallas je s 40 točkami na 30 tekmah na tretjem mestu zahodne konference in vodilni v centralni diviziji, isto številko točk ima drugi Colorado, točko manj pa tretji Winnipeg, ki je po podaljšku izgubil proti Montreal Canadiens

Tesno je bilo tudi v Pittsburghu, kjer so domači proti Minnesoti po 24 minutah vodili s 3:0, a gostom v začetku zadnje tretjine dopustili izenačenje. Le dobro minuto zatem je za 4:3 zadel kapetanov pingvinov Sidney Crosby in odločil zmagovalca.

Z istim rezultatom je Anaheim Ducks slavil pri Detroitu, kjer je vodil s 4:0, gostiteljem pa se je uspelo približati na gol, a preobrata jim ni uspelo narediti.

Hokejisti Calgaryja so na domačem ledu s 3:1 premagali Florida Panthers, v pacifiški diviziji so četrti, na računu imajo sedem točk manj od LA Kings, a tudi kar pet odigranih tekem več.

Anže Kopitar in soigralci bodo znova na delu v noči na sredo, ko bodo gostovali pri eni bolj skromnih ekip sezone San Jose Sharks.