Sreda, 10. 5. 2017, 7.55

Liga NHL, 9. maj (konferenčni polfinale)

Senatorjem uspelo prvič po desetih letih

ottawa senators | Foto Reuters

V hokejski ligi NHL so odigrali le eno tekmo. V šesti tekmi so se pomerili New York Rangers in Ottawa Senators. Tekmo je na koncu dobila Ottawa z izidom 2:4 in se na vzhodu uvrstila v konferenčni finale.

New York Rangers so v zadnji tretjini pritiskali na vrata Ottawa Senators, vendar se je tem uspelo ubraniti in po desetih letih so se zasluženo uvrstili v finale v vzhodni konferenci. Pri gostih je bil na ledu najuspešnejši Erik Karlsson, ki je za svojo ekipo dosegel gol in podajo, zelo razpoložen je bil v vratih tudi Craig Anderson. Ta je ubranil 37 strelov na gol.

"Vedeli smo, da bodo pritiskali. Zavedali smo se, da bo to verjetno najtežja tretjina do zdaj v končnici. Uspelo nam je prebroditi ta vihar," je po tekmi povedal Kyle Turris.