Thermometer Blue 0

Andrej Tavželj liga EBEL kazen Graz 99ers

Sreda, 6. 1. 2016, 20.30

Nov udarec za Olimpijo – Andrej Tavželj kaznovan

Že torkova predčasna pot pod prho Andreja Tavžlja je dala slutiti, da bi izkušeni branilec lahko prejel še naknadno kazen. Zle slutnje so se uresničile, odslužiti bo moral dve tekmi prepovedi igranja.

Na torkovem obračunu Olimpije in Gradca je že tako zdesetkana domača vrsta v Tivoliju v 19. minuti ostala še brez enega člana. Branilcu Andreju Tavžlju ob naletu na Daniela Natterja, ki je obležal na tleh, sodniki najprej niso dosodili kazni, po krajšem pogovoru pa so enega od najizkušenejših članov zeleno-bele vrste kaznovali s petimi minutami in z disciplinsko kaznijo tekme.

Trener Fabian Dahlem je po srečanju - Olimpija je izgubila z 0:3 - izrazil upanje, da bi ostalo le pri tej kazni, a se mu želja ni uresničila.

Disciplinska komisija je namreč odločila, da bo moral Tavželj zaradi nepravilnega oviranja nasprotnika – udarca s komolcem v obraz oziroma vrat – odsedeti dve tekmi. Enaintridesetletnik bo soigralcem spet lahko pomagal 15. januarja, ko bodo gostili Dunaj.