11.04

liga KHL Jan Muršak CSKA Moskva Rok Tičar Žiga Jeglič Slovan Bratislava Salavat Julajev Ufa

Ponedeljek, 2. 2. 2015, 11.04

Muršak zatresel mrežo ob zmagoviti vrnitvi Radulova

Slovenski napadalec je k nedeljski zmagi CSKA z 2:1 nad Salavat Julajev Ufa prispeval zadetek ob igralcu manj, zmagovalca je odločil Radulov. Slovan Bratislava s 6:0 klonil proti Dinamu iz Rige.

Za vodilnimi Moskovčani je rezultatsko odlična serija gostovanj – slavili so prav na vseh treh, kot zadnje je padlo peto moštvo vzhoda Salavat Julajev Ufa. CSKA je v 27. minuti v vodstvo popeljal Jan Muršak (video), ki je, potem ko je Vladimir Žarkov v obrambni tretjini gostiteljem lepo ukradel plošček, odhitel v protinapad in po podaji zadel ob igralcu manj. Veselje sicer ni bilo prav dolgo, saj so domači izenačili že pol minute pozneje, a je zmagovalca nato v 31. minuti odločil najučinkovitejši igralec lige Aleksander Radulov, ki je po poškodbi zaigral prvič po 13. januarju. Slovenski napadalec je igral slabih 13 minut, sprožil en strel in bil uspešen pri petih od osmih sodniških metov.

Zadnje moštvo zahodne konference Slovan iz Bratislave je na gostovanju pri Dinamu iz Rige izgubilo s 6:0. Žiga Jeglič je na ledu preživel skoraj 19 minut, v katerih je dvakrat ustrelil, Rok Tičar je igral slabih devet minut, dobil sodniški met in sprožil en strel.

V vodstvu Kontinentalne hokejske lige je CSKA (prihodnja tekma v torek proti Lokomotiv Jaroslavl), ki ima pred najbližjim zasledovalcem SKA iz Sankt Peterburga osem točk prednosti. Slovan, drži se zadnjega mesta zahoda, bo v torek gostoval pri ekipi Atlant Mitiši.