15.01

CSKA Moskva Metallurg Magnitogorsk liga KHL Jan Muršak

Sobota, 12. 9. 2015, 15.01

Magnitka končala zmagoviti niz CSKA

Po štirih zaporednih zmagah so hokejisti moskovskega CSKA klonili. Na domačem terenu so z 1:3 priznali premoč Metallurgu iz Magnitogorska.

Skoraj pet tisoč gledalcev je v Moskvi v sedmi minuti razveselil Nikita Zaitsev, ki je premagal izjemno razpoloženega vratarja Vasilija Košečkina. A na žalost gostiteljev je bil to tudi edini plošček, ki je končal v mreži prvakov lige KHL leta 2014. Gostje so namreč v 26. minuti z igralcem več povedli prek Jana Kovarja, nato pa je bil še dvakrat uspešen kapetan Sergej Mozjakin. Zadnji zadetek je dosegel v prazen gol.

Jan Muršak, igral je dobrih 19 minut in sprožil šest strelov, in soigralci, ki so nastreljali goste (34:24), so na drugem mestu zahodne konference. V vodstvu je Jokerit. Novo tekmo bodo Moskovčani odigrali v nedeljo, ko bodo gostili Jekaterinburg.