14.56

državno prvenstvo HDD Olimpija HK Triglav Kranj HDD Jesenice HDK Maribor

Torek, 30. 9. 2014, 14.56

Ljubljančani neusmiljeni do Mariborčanov - v mreži lisjakov toča golov

Olimpija je na tretji tekmi državnega prvenstva suvereno premagala Maribor, zmaji namreč proti lisjakom niso varčevali z močmi. Premagali so jih s kar 15:1, petkrat je bil natančen Tadej Snoj.

Mariborčani, ki so za silo le sestavili ekipo za državno prvenstvo, so v prestolnico prišli oslabljeni, zgolj z dvema popolnima peterkama – manjkala sta tudi strelca dveh od treh zadetkov proti Jesenicam Klemen Drozg in Tadej Kelc. Ljubljančani pa so nastopili s tremi mladimi peterkami in upravičili vlogo favorita.

Kar 15-krat so gostitelji, ki jih je vodil Bojan Zajc, premagali gostujoča vratarja Mateja Duha (deset prejetih zadetkov) in Matica Van der Auwera (pet zadetkov), tretjino zadetkov je prispeval Tadej Snoj. Gostje so pot do ljubljanske mreže našli le enkrat, v 44. minuti jim je prek Luke Vinčeca uspelo premagati Blaža Zoreta, ki je med vratnicama v zadnji tretjini zamenjal stoodstotno zanesljivega Tomaža Trelca. Olimpija, prihodnji torek jo v sklopu državnega prvenstva čaka obračun na Jesenicah, je sicer sprožila 71 strelov, Maribor pa 19.