Robin Lehner Vegas Golden Knights Dallas Stars liga NHL

Sreda, 9. 9. 2020, 8.12

Liga NHL, konferenčni finale, 9. september

Švedski zlati vitez jo je zagodel Dallasu #video

Robin Lehner | Vratar Vegasa Robin Lehner se je izkazal in proti Dallasu ohranil mrežo nedotaknjeno. | Foto Guliver/Getty Images

Vratar Vegasa Robin Lehner se je izkazal in proti Dallasu ohranil mrežo nedotaknjeno.

Hokejisti Vegasa so v drugi tekmi konferenčnega finala zahodne konference lige NHL odpravili Dallas s 3:0 in se mu maščevali za poraz na prvi tekmi. Izid v zmagah je tako izenačen na 1:1, Vegas pa je vse tri zadetke dosegel v drugi tretjini. Na vratih zmagovalcev je blestel švedski čuvaj mreže Robin Lehner, ki je ubranil vseh 24 strelov.

Junak drugega srečanja konferenčnega finala med Vegasom in Dallasom je postal Robin Lehner. Dolgolasi Šved je ubranil vseh 24 strelov in zadržal mrežo zlatih vitezov iz Las Vegasa nedotaknjeno še četrtič v zadnjih sedmih nastopih.

Vrhunci dvoboja med Vegasom in Dallasom:

V uvodni tekmi končnice proti Dallasu je na vratih stal Marc-Andre Fleury, hokejisti, ki si z Dončićevimi Mavericks delijo dvorano v teksaškem velemestu, pa so takrat zmagali s tesnih 1:0. Tokrat so brez doseženega gola ostali Dallas Stars, ki so prav vse zadetke prejeli v drugi tretjini. V polno so zadeli Paul Stastny, Williams Karlsson in Tomaš Nosek.

V zadnji tretjini je vratarja Antona Hudobina na vratih Dallasa zamenjal 21-letni Jake Oettinger, vpisal krstni nastop v ligi NHL in ubranil vseh pet strelov.

V konferenčnem finalu vzhodne konference Tampa Bay Lightning vodi z 1:0 v zmagah proti New York Islanders.