Edmonton Oilers Dallas Stars Stanleyjev pokal končnica liga NHL

Liga NHL, konferenčni finale, 25. maj

Dallas Stars do izenačenja

Dallas Stars | Dallas je dobil drugo tekmo. | Foto Reuters

Dallas je dobil drugo tekmo.

Hokejisti Dallasa so na drugi finalni tekmi zahodne konference lige NHL doma s 3:1 premagali Edmonton in serijo izenačili na 1:1. Zmago so si zagotovili v zadnji tretjini, ko je po izidu 1:1 najprej gol dosegel Mason Marchment, nato pa je ob koncu nebranjeno mrežo zatresel še Finec Esa Lindell.

New York Rangers
Sportal Rangers vrnili udarec

Pred tem je v prvi tretjini domače v vodstvo popeljal Jamie Benn, izenačil pa je Connor Brown. Vratar Jake Oettinger je za Dallas, prvega nosilca konference, ubranil 28 strelov in ima veliko zaslug, da zvezde niso izgubile še drugo tekmo pred domačimi gledalci.

"Pri tako izenačenih ekipah je težko zmagati dvakrat zapovrstjo, zato je bila današnja zmaga nujna. Dobro smo se odzvali na pritisk, od prvega do zadnjega igralca. Na začetku smo sicer imeli nekaj težav, a smo še pravi čas ujeli ritem, dosegli gol za 2:1 ob pravem času, nato pa uspešno nadzorovali igro" je dejal Oettinger, ki je svojo ekipo reševal predvsem v prvi tretjini, v kateri so gosti razmerje strelov dobili s 16:4.

"Tudi v zadnjem delu smo imeli nekaj priložnosti, nismo jih izkoristili, sledila je kazen. Pred domačimi gledalci bomo morali biti pred golom tekmeca bolj zbrani," je neučinkovitost kot glavni razlog za poraz omenil glavni trener Oilersov Kris Knoblauch.

Tretja tekma bo v noči s ponedeljka na torek v Edmontonu.