Liga NHL, 24. maj, konferenčni finale

Rangers vrnili udarec

New York Rangers | New York Rangers so slavili po podaljšku. | Foto Reuters

New York Rangers so slavili po podaljšku.

Hokejisti New York Rangers so sinoči v drugi tekmi finala vzhodne konference severnoameriške lige NHL po podaljšku premagali Florido Panthers z 2:1 in v seriji na štiri zmage izenačili na 1:1. Odločilni gol za New York je v podaljšku dosegel Barclay Goodrow.

Edmonton Oilers : Dallas Stars
Sportal Vroče na terenu Dončićevih, po maratonu se je smejalo Edmontonu

Goodrow je zadel po 14:01 minute podaljška v Madison Sqaure Gardnu in rangerjem priigral prvo zmago v tretjem krogu končnice oz. finalu vzhodne konference. Izid v zmagah je poravnan na 1:1, serija pa se seli na Florido v Sunrise.

Vincent Trochek je za New York dosegel gol in podajo, Igor Šesterkin pa je zbral 26 obramb. Rangers, sicer prva ekipa iz metropolitanske skupne, je v tej sezoni končnice še nepremagana v podaljških (3-0).

Za panterje iz Floride pa je zadetek dosegel Carter Verhaege, Sergej Bobrovski pa je pri prvi ekipi atlantske divizije zaustavil 28 strelov. Florida je tako končala niz štirih zaporednih gostujočih zmag v tej končnici.