NHL, 7. februar

Toronto po podaljšku strl odpor Anaheima

Toronto Maple Leafs, Jason Spezza | Toronto je ugnal Anaheim. | Foto Reuters

Toronto je ugnal Anaheim.

V noči na soboto so bile v ligi NHL na sporedu štiri tekme. Toronto je po podaljšku ugnal Anaheim, Columbus je odpravil zadnjeuvrščeno moštvo vzhoda Detroit, Buffalo je bil boljši od New York Rangers, Minnesota pa od Dallasa.

Ekipa Toronto Maple Leafs po podaljšku premagala Anaheim Ducks s 5:4. Gostje so prek Dereka Granta na 4:4 izenačili 58 sekund pred koncem rednega dela, John Tavares pa je tekmo odločil 6,2 sekunde pred koncem dodatnega dela igre, ko je v gol preusmeril podajo Mitchlla Marnerja. Tavares je dosegel tri točke z goloma in podajo. Auston Matthews je prišel do štiristotega gola v NHL, temu je dodal tri podaje, prav toliko asistenc pa je imel tudi Marner.

Toronto je na tretjem mestu atlantske skupine, Anaheim pa na predzadnjem v pacifiški, kjer je za njim le Los Angeles Anžeta Kopitarja. Kralji bodo naslednjič igrali v noči na nedeljo po slovenskem času v New Jersey proti Devils.

Izjemna partija novinca Merzlikinsa

Igralci Columbus Blue Jackets so doma z 2:0 odpravili Detroit Red Wings, zadnjeuvrščeno moštvo lige. Novinec v ligi Elvis Merzlikins je ubranil vseh 16 strelov gostov in drugič v nizu ter petič na zadnjih osmih tekmah ohranil mrežo nedotaknjeno.

Dallas Stars so nekoliko nepričakovano doma klonili proti Minnesoti Wild z 2:3, s tem izidom pa se je končal tudi dvoboj med New York Rangers in Buffalo Sabres. Vratar slednjih Carter Hutton je ubranil 37 strelov, v zadnjih treh minutah sta ga premagala le Mika Zibanejad in Chris Kreider.