Los Angeles Kings Anže Kopitar Anže Kopitar NHL

Sobota, 6. 11. 2021, 6.22

Liga NHL, 5. november

Kopitar s Kralji podaljšal zmagoviti niz

Los angeles Kings | Anže Kopitar je s Kralji vknjižil četrto zaporedno zmago. | Foto Guliverimage

Anže Kopitar je s Kralji vknjižil četrto zaporedno zmago.

Hokejisti Los Angeles Kings so ujeli zmagoviti ritem in na domačem ledu vknjižili četrto zaporedno zmago, tokrat so v podaljšku premagali New Jersey Devils. Kapetan Anže Kopitar je prispeval podajo. Še naprej na zmagovitem valu ostajajo člani Edmonton Oilers. Na deseti tekmi so še devetič zmagali, potem ko so proti NY Rangers izgubljali že z 1:4.

Brunette Florida
Sportal Florida po pestrem večeru spet najboljša v ligi NHL #video

Dobrih 16 tisoč gledalcev je v Staples Centru na prvi zadetek čakalo do 40. minute, ko je že kazalo, da bosta ekipi odšli na odmor z začetnih 0:0, je Adrian Kempe po podajah dolgoletnih članov Dustina Browna in Anžeta Kopitarja zadel za vodstvo z 1:0. A rezultat ni vztrajal dolgo, gostje so v začetku tretje tretjine izenačili.

Kalifornijci so imeli v nadaljevanju kar tri power-playe, prav vse zaradi kazni Damona Seversona, tretjo so vendarle izkoristili, pod tretji NHL gol se je podpisal ruski novinec Arthur Kalijev. Tudi to vodstvo Kopitarjevih ni zdržalo dolgo, pol minute pred iztekom rednega dela so člani New Jersey Devils izenačili in izsilili podaljšek. V tem je še pred minuto igralnega časa za četrto zaporedno zmago domačih zadel Alex Iaffalo.

Naslednja tekma Kralje čaka v ponedeljek v Torontu.

Connor McDavid in Leon Draisaitl sta Edmontonu pomagala do velikega preobrata in nove zmage.  | Foto: Guliverimage/Vladimir Fedorenko Connor McDavid in Leon Draisaitl sta Edmontonu pomagala do velikega preobrata in nove zmage. Foto: Guliverimage/Vladimir Fedorenko

Do devete zmage na deseti tekmi sezono so prišli hokejisti Edmontona, ki so se v drugi tretjini znašli v nezavidljivem položaju, New York Rangers je namreč v 27. minuti povedel s 4:1. V tretji tretjini pa popoln preobrat, v katerem je kapetan Connor McDavid z izjemnim golom izsilil podaljšek, v tem pa je zmagovalca odločil izvrstni nemški napadalec Leon Draisaitl.

Zadetek Connorja McDavida za izenačenje:

Tesno je bilo tudi v Vancouvru, kjer je Nashville slavil s 3:2. Anaheim je s 3:1 ugnal Arizono, najvišjo zmago večera pa je vknjižil Winnipeg, s 5:1 je premagal Chicago, Andrew Copp je ob zmagi prispeval tri asistence.

Liga NHL, 5. november:

Winnipeg Jets : Chicago Blackhawks 5:1
Edmonton Oilers : New York Rangers 6:5* - podaljšek
Anaheim Ducks : Arizona Coyotes 3:1
Vancouver Canucks : Nashville Predators 2:3
Los Angeles Kings : New Jersey Devils 3:2* - podaljšek
(Kopitar je na ledu preživel 22 minut in pol, sprožil štiri strele, blokiral tri strele,podal za 1:0)