končnica NHL Tampa Bay Lightning New York Rangers

Ponedeljek, 6. 6. 2022, 0.34

Liga NHL, 5. junij, konferenčni finale, 3. tekma

Prvaki lige NHL od pekla do raja #video

Steven Stamkos | Steven Stamkos je na začetku tretje četrtine izenačil na 2:2. | Foto Reuters

Steven Stamkos je na začetku tretje četrtine izenačil na 2:2.

Colorado na Zahodu vodi s 3:0 proti Edmontonu, v finalu vzhodne konference pa je v nedeljo dišalo po podobnem rezultatu v korist New York Rangers. Na gostovanju pri prvaku Tampa Bay Lightning so na polovici tekme vodili z 2:0, a je nato sledil preobrat, ki ga je z zadetkom za zlata vredno zmago s 3:2 le 46 sekund pred koncem kronal Čeh Ondrej Palat. Branilci naslova tako v zmagah zaostajajo z 1:2.

New York Rangers
Sportal Rangerji iz New Yorka meljejo naprej, proti prvakom zdaj že 2:0 #video

Dvakratni zaporedni prvak Tampa Bay Lightning se je na tretji tekmi finala vzhodne konference znašla v nehvaležnem položaju, saj je proti New York Rangers zaostajala z 0:2. Za goste sta zadela Mika Zibanejad in Chris Kreider, oba sta dosegla svoja deseta zadetka v tej končnici.

Vrhunci dvoboja v Tampi:

V nadaljevanju pa so se gostitelji le prebudili in trikrat premagali vratarja gostov Igorja Šesterkina. Najprej je branilcem naslova vlil upanje Nikita Kučerov, ki je na zadnjih tekmah v imenitni strelski formi, v zadnji tretjini pa je sledil popoln preobrat gostiteljev. Steven Stamkos je izenačil na 2:2, nato pa je za delirij na tribunah poskrbel Ondrej Palat.

Čeh je manj kot minuto do konca zadel za 3:2, podajo je prispeval Kučerov. Tampa je bila nevarnejša, o čemer je pričalo tudi razmerje strelov na gol (51:30).