Ponedeljek, 1. 5. 2023, 7.15

1 leto

Liga NHL, 30. april

Izpadla najboljša ekipa rednega dela in še branilec naslova

Boston Bruins Florida Panthers | Florida je na sedmi tekmi v podaljšku zmagala s 4:3 in napredovala s 4:3 v zmagah. | Foto Reuters

Florida je na sedmi tekmi v podaljšku zmagala s 4:3 in napredovala s 4:3 v zmagah.

Najboljša ekipa rednega dela lige NHL Boston Bruins (65 zmag), ki je v tej sezoni postavila več rekordov, je izpadla v prvem krogu končnice. S 4:3 so jo izločili Florida Panthers, ki so sedmo tekmo dobili v podaljšku s 4:3. S 4:3 v zmagah je izpadel tudi branilec naslova Colorado Avalanche. Seattle Kraken je odločilno tekmo v gosteh dobil z 2:1, pa sploh prvič igrajo v končnici.

Los Angeles Kings Anže Kopitar
Sportal Usoden gol tri minute pred koncem, konec za Kopitarja in Kralje

"Sedma tekma. Podaljšek. Proti najboljši ekipi v zgodovini rednega dela. To ni resnično," je po tekmi navdušeno razlagal center Floride Aleksander Barkov. Uspelo jim je na res neverjeten način: Brandon Montour je izenačil na 3:3 minuto pred koncem rednega dela tekme, Carter Verhaeghe pa je zmagoviti gol dosegel v deveti minuti podaljška. Montour je sicer dosegel dva gola, enega je za Florido dal še Sam Reinhart.

Nick Cousins | Foto: Reuters Nick Cousins Foto: Reuters Florida je v tem prvem krogu končnice zaostajala že z 1:3 v zmagah, nato pa dobila preostale tri tekme. Boston, ki je v rednem delu dosegel 65 zmag in kar 135 točk (oboje je najboljši rezultat v zgodovini lige), vso sezono ni izgubil treh tekem zapored. Za Bruins so zadeli David Krejči (še dve podaji), David Pastrnak in Tyler Bertuzzi.

Florida, finalist v sezoni 1996, se je v drugi krog končnice prebila šele drugič v zadnjih 27 letih. V konferenčnem polfinalu jo zdaj čaka Toronto, ki je po šestih tekmah izločil Tampo.

Na drugem dvoboju večera so se od končnice poslovili branilci naslova (Colorado). Seattle je postala prva razširitvena ekipa v zgodovini lige, ki je v svoji prvi seriji končnice premagala aktualne prvake. Vsi zadetki so tokrat padli v drugi tretjini. Za Seattle je bil dvakrat natančen Oliver Bjorkstrand, Yanni Gourde je dvakrat podal. Edini gol za Colorado je dosegel Mikko Rantanen.

Anže Kopitar
Sportal HZS po koncu Kopitarjeve NHL-sezone: aredili bomo vse, da se pridruži reprezentanci