Vegas Golden Knights liga NHL Los Angeles Kings Anže Kopitar Anže Kopitar

Nedelja, 30. 12. 2018, 6.53

Liga NHL, 29. december

Kopitar zadel, Kralji izgubili #video

Hokejisti moštva Los Angeles Kings z našim Anžetom Kopitarjem so v ligi NHL na domačem ledu končali zmagoviti niz. Po štirih zmagoslavjih so izgubili proti lanskim podprvakom Vegas Golden Knights. Anže Kopitar je bil edini strelec za gostitelje.

Anže Kopitar vs Vegas Golden Knights | Foto: Reuters Foto: Reuters

LA Kings so tekmo z Vegas Golden Knights v domačem Staples centru začeli slabo. Gostje so z golom Williama Carrierja povedli že v peti minuti, da so šli gostitelji na odmor vseeno boljše volje, pa je poskrbel kapetan kalifornijskega moštva Anže Kopitar. Hrušičan je izid poravnal v 20. minuti.

Gol Anžeta Kopitarja:

V nadaljevanju so vajeti igre prevzeli Vitezi in z goloma Alexa Tucha (33. minuta tekme) ter v Williama Karlssona (44.) ušli na 3:1. V zadnjih dvajestih minutah so domači napadli z vsemi močmi, ob koncu tekme poskušali brez vratarja in v prazno mrežo dobili še en gol. Strelec za končnih 4:1 za Vegas je bil Paul Stastny (58.).

Kralji so na vrata gostov sprožili 32 strelov (Vegas na vrata Kraljev le enega več), z izjemo Kopitarjevega pa so bili vsi preslabi, da bi ukanili izjemno razpoloženga gostjočega čuvaja mreže Malcolma Subbana. Jonathan Quick na drugi strani ni imel najboljšega dne.

Takole je Subban ubranil predrzen poskus Ilje Kovalčuka:

Kopitar je na ledu prebil 22:02 minute. Kralje, še vedno najslabše moštvo lige, na silvestrovo čaka gostovanje v Koloradu.