Ponedeljek, 30. 4. 2018, 8.40

LIGA NHL, KONČNICA, KONFERENČNI POLFINALE, 29. APRIL

Washington vrnil milo za drago prvakom, Švicar dvignil na noge Nashville #video

Aleks Ovečkin | Foto Reuters

Hokejisti Washingtona in Nashvilla so v drugo le izkoristili prednost domačega ledu in serijo zmag v konferenčnem polfinalu končnice lige NHL proti branilcu naslova Pittsburghu oziroma Winnipegu izenačili na 1:1. Napeto je bilo zlasti v Nashvillu, kjer je bil zmagovalec odločen šele v drugem podaljšku.

Hokejisti Washingtona so vknjižili dragoceno zmago. Na domačem ledu so premagali Pittsburgh s 3:1 in serijo konferenčnega polfinala na vzhodu izenačili na 1:1. Pingvini so že po 22 minutah zaostajali z 0:3, do konca srečanja pa dosegli le častni gol. V vratih gostiteljev je blestel Braden Holtby, ki je vpisal tudi podajo za drugi gol.

Holtby je v prestolnici ZDA zaustavil 32 strelov dvakratnih zaporednih zmagovalcev Stanleyjevega pokala, Rus Aleks Ovečkin, Čeh Jakub Vrana, Kanadčan Brett Connolly in Šved Nicklas Backstrom pa so zadeli za domačine. Ovečkin je za sedmi gol v letošnji končnici zadel po 86 sekundah tekme, Vrana pa je na 2:0 povišal dobrih 14 minut pozneje.

Vrhunci dvoboja v Washingtonu:

Kanadski branilec Kris Letang je bil edini strelec Pittsburgha. Vratarja domačih je premagal tudi švedski napadalec Patric Hornqvist, vendar so sodniki po ogledu videoposnetka objavili, da plošček ni prešel črte gola, tako da prvaki tedaj niso znižali izida na 2:3.

Švicar zadel za zmago v šesti minuti drugega podaljška

Pittsburgh je v prejšnjih dveh sezonah za zmago v NHL v finalu premagal najprej San Jose Sharks in lani še Nashville. Tej ekipi je tokrat zmago zagotovil Kevin Fiala, ki je v šesti minuti drugega podaljška sprejel podajo Craiga Smitha in z backhandom premagal vratarja Jets Connorja Hellebuycka

Vrhunci razburljivega dvoboja v Nashvillu:

Mark Scheifele je zadel dvakrat za goste, poskrbel je tudi za izenačujoči gol za 4:4 minuto in pet sekund pred koncem rednega dela. Zdaj je prvi strelec letošnje končnice NHL. Ryan Johansen je prvega od dveh zadetkov dosegel po 27 sekundah tekme, v 13. minuti je za Jets izenačil Dustin Byfuglien, 29 sekund pozneje pa je Scheifele goste povedel v vodstvo, edino na tekmi.

K. Subban je za drugo izenačenje poskrbel v drugi tretjini, po novem vodstvu domačih in golu Viktorja Arvidssona ob koncu druge tretjine pa je tretjič izid izenačil Brandon Tanev v šesti minuti zadnjega dela. Za novo vodstvo Nashvilla je le 34 sekund pozneje pred razburljivim zaključkom poskrbel Johansen.