Petek, 29. 1. 2021, 7.33

Liga NHL, 28. januar

Kopitar prispeval dve podaji, a LA Kings so led zapustili sklonjenih glav

Anže Kopitar vs. Minnesota Wild | Foto Guliverimage

Anže Kopitar in njegovi Los Angeles Kings so ponoči igrali proti Minnesota Wild in izgubili s 5:3. Moštvi sta se pomerili še četrtič v tej sezoni, pravzaprav četrtič v tem mesecu, Minnesota pa trenutno v zmagah vodi s 3:1. V noči na petek je bilo sicer na sporedu kar 14 tekem. Kopitar je zbral dve podaji in jih ima največ v ligi (11), s skupno 12 točkami pa se je spet povzpel na vrh NHL.

Na tekmi smo videli kar osem golov. Veliko bolje so jo začeli hokejisti moštva Minnesota Wild, saj so v prvi tretjini povedli s 3:0. V polno so zadeli Marcus Johansson, Kevin Fiala in Kirill Kaprizov.

Druga tretjina se je odvijala bolj po notah Kraljev. Ti so namreč zaostanek zmanjšali na 2:3. Pri obeh golih je bil podajalec naš Anže Kopitar, v polno pa sta za LA Kings zadela Dustin Brown in Drew Doughty. Slabi dve minuti pred koncem druge tretjine je v polno zadel Nick Bjugstad in postavil izid 4:2.

Zvezdnik Kraljev Todd McLellan je po tekmi dejal, da se je bilo težko osredotočiti na igro po dveh takšnih poškodbah branilcev. "Ne le ena težka poškodba, ampak kar dve, to je vplivalo na vse fante. Poskušali smo se zbuditi in odigrati, kot je treba. Poskušali smo zmagati za njiju. Mislim, da smo se res trudili, a čustveno te takšna stvar preprosto preveč prizadene," je za LA Kings Insider dejal McLellan.

Kralji bodo zdaj odpotovali domov v Los Angeles. Čaka jih dan premora, preden se bodo začeli pripravljati na dvoboj v domačem Staples Centru z mestnimi tekmeci Anaheim Ducks.

Liga NHL, 29. januar:

Minnesota Wild : Los Angeles Kings 5:3
Johansson, Fiala, Kaprizov, Bjugstad, Eriksson Ek; Brown, Doughty,  Iafallo (Anže Kopitar je prispeval dve podaji)

Vancouver Canucks : Ottawa Senators 4:1

Vegas Golden Knights - St. Louis Blues (tekma je bila preložena)

*podaljšek
**kazenski streli

Lestvice (zmaga, poraz, podaljšek/KS, razmerje dani/prejeti zadetki, točke)

- skupina Honda West:
1. Vegas          5   1    1   23:17    11
2. Colorado       5   3    0   28:18    10
3. Minnesota      5   3    0   24:20    10
4. St Louis       4   2    1   22:27     9
5. Los Angeles    3   3    2   25:26     8
6. Anaheim        3   3    2   14:17     8
7. Arizona        3   4    1   20:22     7
8. San Jose       3   5    0   22:31     6