Boston Bruins Los Angeles Kings Anže Kopitar Anže Kopitar liga NHL

Torek, 1. 3. 2022, 7.45

Liga NHL, 28. februar

Polom Kopitarjevih na domačem ledu #video

Anže Kopitar | Anže Kopitar je izkusil visok poraz proti Bostonu. | Foto Guliverimage

Anže Kopitar je izkusil visok poraz proti Bostonu.

Hokejisti Los Angeles Kings so v hokejski ligi NHL na domačem ledu doživeli prepričljiv poraz proti Boston Bruins z 0:7. Kralji Anžeta Kopitarja so peti v zahodni konferenci, Boston, za katere je Jake DeBrusk v uvodnih 21 minutah dosegel kar tri zadetke, pa je sedmi v vzhodni.

Kralji, ki so sicer še na 21. tekmi zapovrstjo imeli več strelov od tekmeca (rekord je 22 tekem, držijo ga New York Rangers iz leta 1971), so bili nemočni proti gostom z vzhodne obale, slab večer zanje je hitro napovedal Jake DeBrusk, ki je dosegel prve tri gole za Boston v drugi, 14. in 21. minuti. Za njim so mrežo domačih zatresli še Patrice Bergeron (32.), Taylor Hall (33.) in Erik Haula (51., 54.). DeBrusk je bil sicer prvo ime tekme, dodal je še podajo, Bergeron pa je golu dodal dve podaji.

Vrhunci dvoboja v Los Angelesu:

Boston Bruins s tem nadaljuje imeniten niz, saj je pred gostovanjem v Los Angelesu v ligi NHL premagal že tri klube z zahodne konference. Najprej doma najboljšo ekipo lige Colorado Avalanche (5:1), nato na turneji še Seattle Kraken (3:2) in San Jose Sharks (3:1), v Los Angelesu pa se je znesel nad Kopitarjevimi Kralji in jim v dvorani Crypto.com napolnil mrežo.

Boston je zmagal petič zapovrstjo, Los Angeles, ki prvič po 30 tekmah ni dosegel gola, pa je prekinil tako dolg niz zmag. "Razburjeni smo. Nikoli si ne želiš tako visokega poraza. Moramo se pogledati v ogledalo in se naučiti nekaj iz vseh napak. Smo pa pred tem imeli dober niz, tako da moramo ostati pozitivni, se jutri vrniti na led in se pripraviti na nadaljnje izzive," je za lakingsinsider.com povedal Alex Iafallo.

Kralje, ki so bili pred tem nepremagani na petih dvobojih zapored, naslednja tekma čaka v noči na četrtek, ko bodo gostovali v Dallasu.

New Jersey Devils so s s sedmimi različnimi strelci s 7:2 v gosteh premagali Vancouver Canucks, Toronto Maple Leafs pa so s 5:3 ugnali Washington Capitals. Pri poražencih je podajo vpisal Aleks Ovečkin, s 64 točkami osmi strelec lige, prva sta Edmontonov Connor McDavid ter Floridin Jonathan Huberdeau s po 75 točkami.

Liga NHL, 28. februar:

Los Angeles Kings : Boston Bruins 0:7
Anže Kopitar (Los Angeles) je prebil na ledu 19 minut in 10 sekund ter štirikrat ustrelil na gol.

New Jersey Devils : Vancouver Canucks 7:2
Washington Capitals : Toronto Maple Leafs 3:5