Montreal Canadiens Seattle Kraken liga NHL

Sreda, 27. 10. 2021, 9.02

Liga NHL, 26. oktober

Vegas prekinil niz porazov, prva domača zmaga Seattla

Vegas Golden Knights | Ljubitelji hokeja v Seattlu uživajo v ligi NHL, le kakšno zmago svojih Kraken bi si želeli. | Foto Guliverimage

Hokejisti Tampe so v severnoameriški ligi NHL premagali Pittsburgh s 5:1, z enakim izidom je novinec v ligi Seattle odpravil Montreal, Vegas pa je po štirih porazih le dosegel zmago, s 3:1 je ugnal San Jose. Moštvo slovenskega zvezdnika Anžeta Kopitarja Los Angeles bo naslednjo tekmo v noči na petek igralo proti Winnipegu.

Vegas je po štirih porazih le dočakal novo zmago, tokrat je s 3:1 premagal Colorado. Chandler Stephenson je dosegel gol in podajo, vratar Robin Lehner pa je tekmo končal s 26 obrambami.

"To zmago smo res potrebovali. Že na nekaj prejšnjih tekmah bi morali izkoristiti priložnosti v zadnji tretjini, pa jih nismo. Tokrat smo bili uspešni, čeprav so bili fantje utrujeni in imamo kratko kop," je dejal strateg Vegasa Peter DeBoer.

Minnesota Wild je na gostovanju pri Vancouvru zmagala s 3:2 in na ta način preprečila prvo zmago kanadske ekipe na domači tekmi te sezone. Za goste so bili uspešni Mats Zuccarello, Jonas Brodin in Matt Dumba, vratar Cam Talbot pa je z 22 obrambami še na peti zaporedni tekmi, na kateri je branil, dosegel zmago.

Četrto zaporedno zmago je dosegel Calgary, ki je premagal New Jersey, z dvema zadetkoma že v prvi tretjini pa se je izkazal Andrew Mangiapane. Slednji je v tej sezoni že pri sedmih zadetkih.

Novinec Seattle Kraken je dočakal prvo zmago pred svojimi navijači. Ekipa je izgubila štiri tekme v nizu, tudi prvo domačo, zdaj pa je s 5:1 odpravila Montreal Canadiens. Dva gola je dosegel Brandon Tanev, Yanni Gourde je dodal gol in podajo, vratar Philipp Grubauer pa je končal pri 23 obrambah.

Z enakim izidom 5:1 pa je Tampa Bay premagala Pittsburgh za prvo zmago po rednem delu v tej sezoni. Ključna sta bila zadetka Ondreja Palata in Ryana McDonagha v razmaku le desetih sekund v drugi tretjini, vratar Andrej Vasiljevskij pa je zbral 28 obramb.