2 meseca

Liga NHL, 24. februar

Veselje pri Kopitarjevih

Anže Kopitar | Foto Reuters

Po tem, ko je Nashville v petek zjutraj po slovenskem času z zmago s 4:1 končal štiri tekme trajajoč zmagoviti niz moštva Los Angeles Kings, so Anže Kopitar in njegovi soigralci hitro našli pot do zmagovitih tirnic. Na domačem ledu so po streljanju kazenskih strelov s 3:2 premagali Anaheim Ducks. Slovenski šampion je na ledu prebil 21 minut.

Winnipeg Jets
Sportal Eden tistih večerov, ko se je smejalo le gostom #video

Gostje so bili podjetnejši takoj na začetku. Jakob Silfverberg je račkom priigral vodstvo v deseti minuti, ko je zadel ob moštveni premoči. V 16. minuti je odgovoril Kevin Fiala, ki je prav tako izkoristil "power play" za izenačenje 1:1.

Druga tretjina se je začela tako kot prva. Član gostujoče zasedbe Sam Carrick je v 30. minuti zadel za vodstvo Anaheima z 2:1. Pet minut kasneje pa so plošček v mrežo potisnil tudi domači hokejisti. Drew Doughty je poravnal izid na 2:2 ob moštveni premoči domače zasedbe na ledu.

To je bil zadnji gol v rednem delu in tudi v podaljšku. O zmagovalcu tega derbija so odločili kazenski streli. Bolj zbrana sta bila člana Los Angelesa.

Najprej se je izkazal Pierre-Luc Dubois, nato je zadel še Trevor Moore. Leo Carlsson je bil edini uspešen pri gostih.

Vratar kraljev David Rittich je ubranil poskusa tako Masona McTavisha kot tudi Alexa Killorna. Rittich je na tekmi zbral 22 obramb.

Še več jih je zbral vratar gostov John Gibson, ki je tekmo končal z 48 obrambami.

Kapetan kraljev Anže Kopitar se tokrat ni vpisal med strelce oziroma podajalce.

Lestvica

Sportal Kopitar in druščina so prišli do četrte zaporedne zmage
Minnesota Wild
Sportal Norišnica! Na tekmi NHL med Minnesoto in Vancouvrom padlo kar 17 golov. #video