Liga NHL, 21. december

Nov poraz Kopitarja in Kraljev, Buffalo prekinil črn niz

Anže Kopitar | Anže Kopitar in njegovi Kralji so izgubili v Buffalu. | Foto Reuters

Anže Kopitar in njegovi Kralji so izgubili v Buffalu.

Najboljši slovenski hokejist Anže Kopitar in njegovi soigralci iz moštva Los Angeles Kings so v soboto zvečer gostovali v Buffalu, kjer so jih Sabres premagali s 3:2. Hrušičan ni obogatil svoje statistike, Kralji pa so doživeli še 23. poraz v sezoni in ostajajo pri dnu zahodne konference. Buffalo je poskočil po lestvici vzhoda.

V prvi tretjini tekme v Buffalu golov ni bilo, v 2. minuti druge pa so do vodstva prišli Kralji. Domačega čuvaja mreže Linusa Ullmarka je premagal Adrian Kempe. Sledila je ofenziva domačih, v kateri so zadeli Rasmus Ristolainen (28. minuta tekme) in Marco Scandella (37.). Kralji so v izdihljajih tekme poskušali s šestim igralcem v polju in brez vratarja, izgubili so plošček in Victor Olofsson je v 59. minuti s strelom v prazna vrata potrdil zmago Sabres. LA je nato z golom Dustina Browna v zadnji minuti tekme le še nekoliko popravil vtis, a ostal brez točk. Jonathan Quick je sicer ubranil 25 strelov na svoja vrata, Kralji so na vrata Ullmarka sprožili 27 strelov.

V soboto zvečer bodo na delu še Minnesota Wild in Winnipeg Jets, pa New York Islanders in Anaheim Ducks, v noči na nedeljo pa bo odigranih še deset tekem.