Calgary Flames Drew Doughty Anže Kopitar Anže Kopitar Los Angeles Kings liga NHL

Petek, 3. 12. 2021, 7.39

Liga NHL, 2. december

Anžetu Kopitarju se ni smejalo #video

Anže Kopitar | Anže Kopitar in soigralci so ostali praznih rok v dvorani Staples proti Calgaryju. | Foto Reuters

Četrtkov večer v ligi NHL je postregel z desetimi tekmami. Nastopil je tudi slovenski hokejski zvezdnik Anže Kopitar. Kapetan Los Angeles Kings je s svojo ekipo na domačem ledu v Kaliforniji izgubil proti Calgaryju (2:3). Končni rezultat srečanja je bil postavljen že po dveh tretjinah, Calgary pa je nadaljeval uspešen niz, saj je na zadnjih sedmih tekmah zmagal kar šestkrat.

Toronto Maple Leafs
Sportal Matthews drži Toronto na vrhu

Za Los Angeles je bil to deveti poraz po rednem delu v tej sezoni, na lestvici ostaja z 22 točkami na 12. mestu zahodne konference in šestem mestu pacifiške skupine, v kateri s 33 točkami vodi prav Calgary, ki ga sicer vodil nekdanji trener Kopitarja in druščine Darryl Sutter. Calgary je tudi prva ekipa v prvenstvu, ki je prišla do desete gostujoče zmage v sezoni.

Vrhunci dvoboja v Los Angelesu:

Kapetan Los Angelesa Anže Kopitar se na tekmi proti Calgaryju ni vpisal v statistiko, na gol pa je sprožil dva strela. Za kralje sta v polno zadela Alex Iafallo in Alexander Edler. Razmerje strelov na gol je bilo 42:32 v korist Los Angelesa, ki dvakrat ni izkoristil igralca več na igrišču. Pri izkoriščanju številčne premoči so bili gosti uspešnejši, z igralcem več so dosegli dva gola, to je uspelo Andrewu Mangiapanu in Milanu Lucicu.

Zmagoviti niz Minnesote

Tako kot Calgary ima 33 točk na zahodu tudi Minnesota, ki je tokrat doma s 5:2 ugnala New Jersey. To je bila že njena peta zaporedna zmaga, zanjo je najbolj zaslužen Kiril Kaprizov, v statistiko je vpisal dva gola in podajo.

Med vodilnimi ekipami lige je bila uspešna tudi Florida, ki je s 7:4 premagala Buffalo in osvojila 35. točko, s katero se je na vrhu lestvice izenačila s Torontom. Do zmage se je dokopala po velikem preobratu, saj so gosti vodili s 3:0 in 4:1. Glavno vlogo pri zasuku je imel Sam Reinhart, ki je sodeloval pri štirih golih, enega je dosegel, še trikrat pa poskrbel za podajo. Reinhart je k panterjem letos poleti prestopil prav iz Buffala, pri katerem je pred tem preživel sedem sezon.

Patrick Kane je zagotovil Chicagu zmago po kazenskih strelih v Washingtonu. | Foto: Reuters Patrick Kane je zagotovil Chicagu zmago po kazenskih strelih v Washingtonu. Foto: Reuters

Polnega izkupička pa tokrat ni vknjižil Washington, po kazenskih strelih, edinih na četrtkovih tekmah, je doma izgubil proti Chicagu, tako da zdaj za Florido in Torontom zaostaja za točko. Aleks Ovečkin se tokrat ni vpisal v pozitivno statistiko, zgrešil je tudi kazenski strel, na drugi strani je zvezdnik Chicaga Patrick Kane že v rednem delu zabeležill podajo, na koncu pa je svoji ekipi zagotovil zmago z edinim uspešno izvedenim kazenskim strelom.

Branilci naslova iz Tampe so s 4:2 ugnali St. Louis, Šved Victor Hedman je k temu prispeval dva gola in asistenco. V dobrih dveh minutah je najprej povedel svojo ekipo do vodstva s 3:2, nato pa razliko še povišal.

Colorado je s 4:1 zmagal v Montrealu, San Jose po podaljšku z golom Erika Karlssona 2:1 pri otočanih v New Yorku (domači so zabeležili deveti zaporedni poraz, a vknjižili prvo točko po 6. novembru), Boston pa 2:0 v Nashvillu. Dallas je bil uspešen pred svojimi navijači, s 3:2 je bil boljši od Columbusa, dva gola je k zmagi prispeval Jason Robertson.

Liga NHL, 3.december:

Los Angeles Kings : Calgary Flames        2:3
Iafallo 5., Edler 39.; Mangiapane 12., Lucic 17., Tkachuk 25.
Anže Kopitar (Los Angeles) je prebil na ledu 22 minut in 2 sekundi ter dvakrat ustrelil na vrata.

Montreal Canadiens : Colorado Avalanche   1:4
Tampa Bay Lightning : St. Louis Blues     4:2
Florida Panthers : Buffalo Sabres         7:4
Washington Capitals : Chicago Blackhawks  3:4**
Carolina Hurricanes : Ottawa Senators     2:3
New York Islanders : San Jose Sharks      1:2*
Nashville Predators : Boston Bruins       0:2
Minnesota Wild : New Jersey Devils        5:2