Stanleyjev pokal Winnipeg Jets Vegas Golden Knights liga NHL

Sobota, 19. 5. 2018, 6.35

LIGA NHL, KONFERENČNI FINALE, 18. MAJ

Novinec v ligi na pragu senzacije

Las Vegas Knights | Foto Reuters

Hokejisti Vegas Golden Knigts so le še zmago oddaljeni od finala severnoameriške profesionalne hokejske lige NHL. V četrti tekmi finala zahodne konference so doma s 3:2 premagali Winnipeg Jets, v zmagah pa vodijo s 3:1.

Vegas Golden Knights Winnipeg Jets
Sportal Zlati vitezi prevesili tehtnico na svojo stran

Odločilni gol je sedem minut pred koncem po protinapadu, po katerem je sam pridrsal pred vratarja Connorja Hellebuycka, dosegel Reilly Smith.

"Imel sem veliko sreče. Bal sem se, da bom zamudil pri blokadi strela, toda njihov branilec je zgrešil ploščico in mi ponudil, da neoviran pridem pred Hellebbuyka.
On je velik vratar, težko ga je premagati, a se izbral primerno višino in plošček poslal v mrežo," je bil zadovoljen strelec odločilnega gola.

Pred tem sta gola za Vegas dosegla Šved William Karlsson v "power playu" in Čeh Tomaš Nosek, ki se je spretno znašel pred vrati tekmecev. Pri Vegasu se je s 35 obrambami izkazal tudi vratar Marc-Andre Fleury, premagala sta ga le Finec Patrik Laine in Tyler Myers, slednji je izenačil izid na 2:2 v šesti minuti zadnje tretjine.

Zmago jim je ukradel vratar

Marc-Andre Fleury je blestel. | Foto: Reuters Marc-Andre Fleury je blestel. Foto: Reuters "Menim, da smo bili boljši, a nam je zmago ukradel njihov vratar. Če bi igrali deset takih tekem, bi devetkrat zmagali," je kratek povzetek dogodkov na igrišču opisal kapetan gostov Blake Wheeler.

"Tu sem, da čuvam naš gol. Enkrat bolj, drugič manj uspešno. Danes sem bil razpoložen in ekipi sem pomagal do pomembne zmage, nikakor pa nisem edini zaslužen za to. Zdaj smo blizu finala, toda četrto zmago je najtežje doseči. Ohraniti moramo našo miselnost, zagotovo lahko pričakujemo njihov pritisk, na katerega moramo biti pripravljeni," je po tekmi dejal Fleury.

Peta tekma bo v nedeljo v Winnipegu.

Doslej se je v konferenčnem finalu po zaostanku 1:3 uspelo pobrati le eni ekipi, leta 2000 se je s tremi zaporednimi zmagami proti Philadelphii rešil New Jersey.