Torek, 15. 5. 2018, 7.29

liga NHL, 14. maj, konferenčni finale

Zlati vitezi vračajo udarec

Vegas Golden Knights | Foto Getty Images

Hokejisti moštva Vegas Golden Knights so na drugi tekmi finala zahodne konference lige NHL v gosteh s 3:1 odpravili Winnipeg Jets in v seriji zmag (moštva igrajo na štiri zmage) izenačili na 1:1.

Mož odločitve v Winnipegu je bil Jonathan Marchessault, ki je dosegel dva gola. Golden Knights tudi po njegovi zaslugi v letošnji sezoni doživljajo pravi razcvet, saj so se ligi NHL pridružili šele v tekoči sezoni in že v prvi rušijo vse mejnike, ki so jih pred tem postavile ekipe novincev.

Slovaški hokejist Tomaš Tatar je za Vegas pred 15.321 gledalci v dvorani Bell MTS Place dosegel prvi gol v 14. minuti prve tretjine, zgolj štiri minute kasneje so vitezi vodili že z 2:0.

Jonathan Marchessault je bil ključni igralec moštva Golden Knights. K zmagi proti Winnipegu s 3:1 je prispeval dva zadetka. | Foto: Getty Images Jonathan Marchessault je bil ključni igralec moštva Golden Knights. K zmagi proti Winnipegu s 3:1 je prispeval dva zadetka. Foto: Getty Images

"Preprosto smo od prve minute igrali čvrst hokej in uspelo nam je vodstvo za dva gola. V prvi tretjini tekme smo resnično igrali vrhunsko, čeprav smo potem malo popustili. Na srečo sta bili tudi druga in zadnja tretjina dobri. Pred tekmo se moramo le zazreti vase, razmisliti kaj želimo in če naredimo vse, kar znamo, bo v redu," je po tekmi dejal Marchessault.

Gol za priključek je 13 minut pred koncem rednega dela dosegel Kyle Connor, a zgolj 88 sekund kasneje je Marchessault povišal že na 3:1, zaostanka pa gostiteljem do konca tekme ni uspelo nadoknaditi.

Vratar Vegasa Marc-Andre Fleury je ubranil 30 strelov, vratar Winnipega Connor Hellebuyck pa 25.

Zmagovalec tega dvoboja se bo v finalu Stanleyjevega pokala meril z zmagovalcem dvoboja Washington Capitals - Tampa Bay Lightning, z 2:0 vodijo Capitals.