Carolina Hurricanes Los Angeles Kings Anže Kopitar Anže Kopitar liga NHL

Nedelja, 19. 12. 2021, 6.50

Liga NHL, 18. december

Kopitarjevi so se spotaknili ob zdesetkano Carolino #video

Anže Kopitar | Anže Kopitar je z LA Kings v gosteh pri Carolini doživel hud poraz.  | Foto Guliverimage

Anže Kopitar je z LA Kings v gosteh pri Carolini doživel hud poraz.

Anže Kopitar je z ekipo Los Angeles Kings v gosteh pri moštvu Carolina Hurricanes izgubil z 1:5. Tolažilni gol za Kralje je v drugi tretjini dosegel Blake Lizotte.

To je bila šesta zmaga Caroline na zadnjih sedmih tekmah, kljub temu da je ekipa zaradi covidnega protokola precej zdesetkana. Že drugo tekmo zapored so morali odigrati brez šestih igralcev, manjka tudi njihov najuspešnejši strelec Sebastian Aho.

Vrhunci obračuna med Carolino in Los Angelesom:

Jesperi Kotkaniemi in Jesper Fast sta v statistiko Caroline prispevala gol in podajo, Brady Skjei je dodal dve podaji, Frederik Andersen pa je zbral 32 obramb.

Edini gol za goste je dosegel Blake Lizotte.

Trener LA Kings Todd McLellan je na vprašanje, kaj vse so igralci Caroline sinoči naredili bolje, odgovoril kratko in jedrnato: Bili so okretnejši, močnejši, hitrejši in bolj odločni." Los Angeles je z 31 točkami ostal na petem mestu pacifiške skupine.

Koronavirus spreminja tekmovalni koledar

Kar pet sinočnjih tekem niso odigrali zaradi okužb z novim koronavirusom. Dva dvoboja sta bila odločena po podaljšku in izidoma 4:3 za domače. V Dallasu so Stars ugnali Chicago Blackhawks, v Philadelphii pa Flyers Ottawo Senators.

V Dallasu so gledalci in igralci onemeli na začetku četrte minute, ko je Tannerja Kera v naletu zadel napadalec Blackhawks Brett Connolly. Kera so na nosilih odnesli z ledu in ga na nadaljnje preglede prepeljali v bolnišnico. Ostal pa je pri zavesti in se je odzival na okolico.

"Kaj takega si nihče ne želi videti. Connolly ni igralec, ki bi počel take stvari, zato menim, da je šlo za naključni nalet ali pa ga ni videl. Vsi pa si želimo, da je Tanner dobro," je povedal trener Blackhawks Derek King.

Za prvo zmago Dallasa po petih porazih je svoj prvi gol v sezoni John Klingberg zadel po dveh minutah in 13 sekundah podaljška. Tekmo v Philadelphii pa je odločil Travis Sanheim po minuti in 35 sekundah dodatnega dela igre.

V Detroitu so Red Wings s 5:2 ugnali New Jersey Devils, v Seattlu pa so domače igralce Kraken s 5:3 premagali hokejisti Edmonton Oilers. Za slednje je Warren Foegele zadel dvakrat, Nemec Leon Draisaitl je imel tri asistence, Connor McDavid pa gol in podajo. McDavid in Draisaitl sta z 49 točkami na čelu lestvice strelcev v ligi.