Tampa Bay Lightning New York Islanders NHL

Petek, 18. 9. 2020, 7.56

LIGA NHL, KONFERENČNI FINALE, 17. SEPTEMBER

Tampa Bay Lighting drugi finalist lige NHL

Tampa Bay Lightning | Tampa lovi uvrstitev v veliki finale. | Foto Gulliver/Getty Images

Tampa lovi uvrstitev v veliki finale.

V konferenčnem finalu lige NHL sta se v noči na petek na četrti tekmi finala zahoda pomerila New York Islanders in Tampa Bay Lighting. Tampa je v šesti tekmi izkoristila drugi zaključni plošček in se uvrstila v veliki finale vodi. Tampa je tekmo dobila v podaljšku z izidom 1:2.

"Igrati v finalu za Stanleyjev pokal so sanje vsakega otroka," je dejal Cirelli, ki je doma iz Toronta. "Pripravljeni smo. To bodo vznemirljivi dnevi."

Oba gola v rednem delu tekme sta padla v prvi tretjini. Otočani so povedli že v peti minuti, ko je bil uspešen Devon Toews. A to je bil tudi zadnji zadetek, ki so ga vpisali hokejisti New Yorka v letošnji končnici. Zgolj dve minuti kasneje je Victor Hedman zadel za izenačenje, vratar Andrej Vasilevskij pa je bil do konca tekme neusmiljen in je zaustavil vse poskuse otočanov za spremembo izida. Skupaj je zbral 26 obramb.

V vratih Islanders je bil izjemno uspešen Semjon Varlamov s 46 obrambami, a Varlamov ni preprečil zadnjega zadetka v podaljšku.

Veliki finale, Stanleyjev pokal bo osvojila ekipa, ki bo prva dosegla štiri zmage, bo v karantenskem mehurčku v Edmontonu v Kanadi.

Tudi Dallas je le enkrat doslej osvojil Stanleyjev pokal, in sicer pred 21 leti.

Že v ponedeljek so si kot prvi finalno vstopnico priigrali hokejisti Dallas Stars, ki so s 4:1 v zmagah izločili Vegas Golden Knights.