Aleksander Ovečkin Florida Panthers St. Louis Blues Los Angeles Kings Anže Kopitar Anže Kopitar liga NHL

Torek, 16. 3. 2021, 7.14

Liga NHL, 15. marec

Florida na vrh NHL, Ovečkin ujel kanadsko legendo

Florida Panthers | Hokejisti Floride z novo zmago na vrh lige. | Foto Guliverimage

Hokejisti Floride z novo zmago na vrh lige.

Hokejisti Floride Panthers so se v severnoameriški ligi NHL na vrhu pridružili New York Islanders, potem ko so premagali Chicago Blackhawks s 6:3. Tako Panthers kot Islanders imajo po 42 točk. Tekma Los Angeles Kings Anžeta Kopitarja in St. Louis Blues je bila preložena.

Chicagu je do 14. minute druge tretjine kazalo odlično, saj je vodil s 3:1. Toda Aaron Ekblad, Gustav Forsling, Aleksander Barkov, ta je dosegel sploh prvi zadetek Floride ob igralcu manj v sezoni, dodal pa je še dve podaji, Carter Verghaeghe in Alex Wennberg so v zadnjih dobrih 25 minutah domačo ekipo pripeljali do zmage. "Barky je kot običajno zablestel v pravem trenutku. Mislim, da je najboljši igralec v ligi in na svetu," je svojega soigralca Barkova pohvalil vratar Sergej Bobrovski.

Ovečkin na šestem mestu večne lestvice

Dve točki manj kot Florida imajo po novem Washington Capitals, ki so v gosteh s 6:0 premagali Buffalo Sabres. Eden od strelcev je bil tudi Aleksander Ovečkin, ki je dosegel svoj 717. zadetek v ligi, s čimer se je na šestem mestu večne lestvice izenačil s Philom Espositom. Ob tem je pri skupno 1299 točkah, z novo bo 35. igralec z vsaj 1300 točkami v zgodovini lige. "Seveda je lepo biti v tej družbi. Delam pač tisto, kar moram," je dejal Ovečkin.

Aleksander Ovečkin je dosegel 717. zadetek v NHL in se na šestem mestu večne lestvice izenačil s Philom Espositom. | Foto: Guliverimage/Vladimir Fedorenko Aleksander Ovečkin je dosegel 717. zadetek v NHL in se na šestem mestu večne lestvice izenačil s Philom Espositom. Foto: Guliverimage/Vladimir Fedorenko

Toliko točk kot Washington (40) ima tudi Tampa Bay Lightning, ki je tokrat izgubila doma proti Nashville Predators z 1:4. Calle Jarnkrok je za goste zbral gol in tri podaje. Točko manj imajo Vegas Golden Knights, ki so premagali San Jose Sharks z 2:1.

Philadelphia in Vancouver do zmage po podaljšku

Dve tekmi sta se končali po podaljšku, obakrat pa so zmagali gosti. Philadelphia Flyers je ugnala New York Rangers s 5:4, potem ko je odločilni gol v četrti minuti dodatka dosegel Jakub Voraček (imel je še dve podaji), Vancouver Canucks pa so bili s 3:2 boljši od Ottawe Senators. J.T. Miller je bil mož odločitve v drugi minuti podaljška.

Pittsburgh Penguins so s 4:1 premagali Boston Bruins, pri čemer je Sidney Crosby za domače dosegel gol in dve podaji, Winnipeg Jets so izgubili proti Montreal Canadiens z 2:4, pri katerih je Tyler Toffoli vpisal dva gola in podajo, Calgary Flames pa so premagali Edmonton Oilers s 4:3. Vodilna strelca lige Connor McDavid in Leon Draisaitl sta sicer zrežirala izenačenje na 3:3 v 46. minuti, a le nekaj trenutkov zatem je Noah Hanifin prinesel zmago domačim.

Kralji so ostali brez tekme. | Foto: Guliverimage/Vladimir Fedorenko Kralji so ostali brez tekme. Foto: Guliverimage/Vladimir Fedorenko

Kralji brez tekme

Brez tekme pa je ostal Kopitar, vzrok za odpoved tekme so bile slabe vremenske razmere v Denverju, zaradi katerih moštvo iz Los Angelesa po tekmi s Coloradom ni moglo odpotovati domov. Kopitarja in soigralce nov obračun s St. Louisom sicer čaka že v noči na petek.

Takole je te dni v Denverju v Koloradu, zaradi snežnega meteža Anže Kopitar in druščina tudi ni mogla odleteti domov v Los Angeles:

Anže Kopitar
Sportal Anže Kopitar navdušuje: Predvsem uživam

Liga NHL, 15. marec:

Tampa Bay Lightning : Nashville Predators 1:4
Buffalo Sabres : Washington Capitals 0:6
New York Rangers : Philadelphia Flyers 4:5 (podaljšek)
Florida Panthers : Chicago Blackhawks 6:3
Pittsburgh Penguins : Boston Bruins 4:1
Ottawa Senators : Vancouver Canucks 2:3 (podaljšek)
Winnipeg Jets : Montreal Canadiens 2:4
Calgary Flames : Edmonton Oilers 4:3
Vegas Golden Knights : San Jose Sharks 2:1

Prestavljeno:
Los Angeles Kings - St. Louis Blues

Lestvice (št. zmag, porazi, po podaljšku/KS, dani/prejeti zadetki, točke)

Skupina Honda West:

1. Vegas         19   6    1   85:57    39
2. Minnesota     17   8    1   83:64    35
3. Colorado      16   8    2   78:60    34
4. St Louis      14   9    5   88:92    33
5. Los Angeles   11  10    6   79:78    28
6. Arizona       12  12    4   70:85    28
7. San Jose      11  12    3   76:91    25
8. Anaheim        8  15    6   63:95    22