Vegas Golden Knights Nashville Predators Los Angeles Kings Anže Kopitar Anže Kopitar liga NHL

Nedelja, 12. 3. 2023, 8.36

Liga NHL, 11. marec

Kralji končali niz petih zaporednih zmag

Anže Kopitar | Foto Reuters

Hokejisti Los Angeles Kings so v severnoameriški ligi NHL doma po kazenskih strelih z 1:2 izgubili proti Nashville Predators in končali niz petih zmag. Slovenski reprezentant Anže Kopitar je zabeležil dva strela na gol v slabih 21. minutah na ledu za domače.

Vratar gostov Kevin Lankinen je ubranil 26 strelov, Tommy Novak je dosegel edini gol v rednem delu tekme, Matt Duchene pa v edinega v kazenskih strelih. V 10. minuti prve tretjine je domače povedel v vodstvo Mikey Anderson, v zadnji minuti tega dela igre je nato Pheonixa Copleya (29 obramb) premagal Novak.

Ekipa Boston Bruins je ugnala Detroit Red Wings s 3:2 in se po zadetkih Patricea Bergerona, Garneta Hathawaya in Hampusa Lindholma utrdila na čelu lige. Dosegla je petdeseto zmago v sezoni na 64 tekmah, kar je rekord v zgodovini najmočnejše hokejske lige na svetu. Prejšnji rekord je bil 50 zmag na 66 tekmah, imela pa sta ga Detroit v sezoni 1995/96 in Tampa Bay Lightning v sezoni 2018/19.

Los Angeles je tretji na zahodnem delu lige in drugi v pacifiški skupini za ekipo Vegas Golden Knights, ki so s 4:0 v Carolini nadigrali Hurricanes. Ta je druga v ligi in na čelu metropolitanske skupine. Na prvem mestu centralne skupine so igralci Dallas Stars, ki so v Seattlu Kraken po podaljšku premagali s 4:3.

Podaljšek je odločil še tri tekme. Buffalo Sabres so doma z 1:2 izgubili z New York Rangers, Colorado Avalanche so na svojem ledu s 3:2 premagali Arizono Coyotes, Florido Panthers pa so v gosteh s 5:4 premagali Winnipeg Jets.