Petek, 6. 1. 2023, 21.20

Liga ICEHL, 6. januar, 37. krog

Olimpija na prvi domači tekmi v 2023 izgubila z zadnjeuvrščenimi

1

HK Olimpiia Pioneers Vorarlberg | Olimpija je z 0:4 izgubila s Pioneers Vorarlberg. | Foto Domen Jančič/HK SŽ Olimpija

Olimpija je z 0:4 izgubila s Pioneers Vorarlberg.

Hokejisti HK SŽ Olimpija so na prvi domači tekmi  v letu 2023 izgubili. Zadnjeuvrščeni v ligi IceHL Pioneers Vorarlberg je namreč v sklopu 37. kroga v Tivoliju zmagali s 4:0. Tekmo so s tremi goli prelomili sredi druge tretjine.

KAC Celovec HK Olimpija
Sportal Olimpija do točke na Koroškem

Potem ko so ljubljanski hokejisti leto 2023 po poraznem decembru dobro začeli ter na dveh tekmah zbrali štiri točke, so v boju z ekipo Vorarlberga spet vpisali ničlo. Usodna je bila druga tretjina, ki so jo gosti dobili s 3:0. Zadnjeuvrščena zasedba se je po zmagi tako predzadnji Olimpiji približala na pet točk.

HK Olimpiia Pioneers Vorarlberg | Foto: Domen Jančič/HK SŽ Olimpija Foto: Domen Jančič/HK SŽ Olimpija V prvi tretjini sta ekipi pokazali dokaj previdno igro, v kateri sta sicer imeli 12 oziroma 11 strelov, a niti eden ni bil dovolj dober za spremembo izida. Zato pa se je izid spremenil v drugi, na žalost domačih so v 27. in 28. minuti v razmaku vsega 19 sekund dvakrat zadeli gosti, obakrat je bil uspešen Nizozemec Guus van Nes. V 33. minuti je gostujoča zasedba še povečala prednost z golom Kevina Macierzynskega, ki mu je podal Slovenec v dresu Vorarlberga Luka Maver.

Vsi upi domačih na ugoden razplet so splahneli v 56. minuti, ko je Vorarlberg ob izključitvi Žige Panceta zadel za 4:0, Patrick Spannring je bil strelec, Kanadčan Jack Jacome pa še tretjič na tekmi podajalec. Nato pa je za nameček Gregor Žeželj dobil še kazen igre, tako da so zeleno-beli tekmo končali z igralcem manj.

HK Olimpiia Pioneers Vorarlberg | Foto: Domen Jančič/HK SŽ Olimpija Foto: Domen Jančič/HK SŽ Olimpija

Ljubljančani bodo že čez dva dni v 38. krogu gostili Vienno Capitals. Tekma bo ob 18. uri.