Asiago HK Olimpija IceHL

Nedelja, 1. 1. 2023, 19.58

Liga ICEHL, 1. januar

Olimpija po preobratu končala negativni niz

HK Olimpija Asiago | Olimpija je na gostovanju pri Asiagu zmagala s 5:4. | Foto Domen Jančič/HK SŽ Olimpija

Olimpija je na gostovanju pri Asiagu zmagala s 5:4.

Hokejisti HK SŽ Olimpija so na prvi dan novega leta končali niz osmih porazov v ICEHL in na gostovanju pri Asiagu po preobratu zmagali s 5:4.

HK Olimpija Red Bull Salzburg
Sportal Olimpija poraz Salzburgu priznala šele v zaključku tekme

Ljubljanski hokejisti so novo leto začeli obetavno. V Asiagu so prekinili niz kar osmih porazov in po tekmi preobratov vpisali pomembno zmago. Po njej sicer ostajajo na predzadnjem mestu, a so se tekmecu vsaj maščevali za poraz na domačem ledu 26. decembra. Takrat je italijanska zasedba v Tivoliju zmagala s 5:2.

Ljubljančani so tekmo odločno začeli, imeli trikrat več strelov od gostiteljev do vodilnega zadetka, ki ga je ob igri z igralcem več v 12. minuti prispeval Joona Erving.

V drugi tretjini so domači hokejisti bolj pritisnili proti vratom Olimpije in izenačili število strelov ter hitro poskrbeli za preobrat. V vsega 1:48 minute so namreč zadeli kar trikrat prek Giordana Finora, Anthonyja Salinitrija in Allana Mcshana. So pa Ljubljančani vsaj še pred koncem te tretjine spet ujeli priključek, ko je v 40. minuti zadel Tadej Čimžar.

Toda Mcshane je s svojim drugim golom na tekmi domačim spet priigral zajetnejšo prednost, je pa v 54. minuti Marc-Olivier Vallerand z zadetkom ob "power-playu" obdržal Ljubljančane v igri. Jaka Šturm je na veselje soigralcev le 25 sekund pozneje zadel za izenačenje na 4:4, tekma preobratov pa je dobila nov vrhunec v 56. minuti, takrat je namreč Olimpijo do zelo potrebne zmage pripeljal Luka Kalan z zadetkom za 5:4.

Ljubljanske hokejiste že v torek čaka novo gostovanje, in sicer pri KAC v Celovcu.