HK Olimpija IceHL

Petek, 30. 12. 2022, 21.35

Liga ICEHL, 30. december

Olimpija poraz Salzburgu priznala šele v zaključku tekme

HK Olimpija Red Bull Salzburg | Olimpija je leto 2023 končala z minimalnim porazom s Salzburgom. | Foto Guliverimage

Olimpija je leto 2023 končala z minimalnim porazom s Salzburgom.

Hokejisti Olimpije so doživeli še osmi zaporedni poraz, a proti branilcu naslova Salzburgu le pokazali boljši obraz kot pred tednom dni, ko so izgubili z 0:7. Salzburg je namreč gol za zmago s 3:2 dosegel šele v 57. minuti tekme.

ICEHL SŽ Olimpija KAC Celovec
Sportal Na zadnji domači tekmi leta sedmi zaporedni poraz Olimpije

HK SŽ Olimpija leto 2022 zaključuje v veliki rezultatski krizi, decembra je zmagala le enkrat. Po zmagi nad Pustertalom v začetku meseca je nanizala osem porazov, ob nobenem ni vknjižila vsaj točke. Ob slabih rezultatih je zdrsnila z mest, ki po rednem delu zagotavljajo dodatne boje za končnico (šest do deset). Zmaji so predzadnji. Ob porazu s Salzburgom z 2:3 v sklopu 34. kroga tekmovanja sta zadela Rok Kapel in Žiga Mehle

ICEHL SŽ Olimpija KAC Celovec | Foto: Grega Valančič/Sportida Foto: Grega Valančič/Sportida Ljubljančani so hladen tuš doživeli že v peti minuti, ko je zadel Benjamin Nissner. V drugem delu je Florian Baltram v 26. minuti podvojil vodstvo domačih, a je Kapel že v naslednji minuti ob igralcu več na ledu gostom vrnil upanje. Slovenskim prvakom se je v 48. minuti nasmihala točka, ko je izenačil Mehle. Na koncu pa so točke vendarle osvojili Avstrijci. Odločilni gol je v 57. minuti dosegel Paul Huber in poskrbel, da Salzburg ostaja trenutno tretjeuvrščena ekipa lige.

V novo leto bo Olimpija vstopila na prvi dan leta 2023, in to na gostovanju pri novincu Asiagu, ki jo je v ponedeljek v Tivoliju premagal s 5:2 in skočil med deseterico.