Nedelja, 16. 10. 2022, 20.10

Liga ICEHL, 10. krog

Olimpija na kolena spravila vodilni Bolzano

1

HK Olimpija : Bolzano | Hokejisti Olimpije so v desetem krogu lige ICEHL dosegli pomembno zmago. | Foto HK Olimpija/Domen Jančič

Hokejisti Olimpije so v desetem krogu lige ICEHL dosegli pomembno zmago.

Hokejisti HK SŽ Olimpija so se v nedeljo na tekmi 10. kroga lige ICEHL v domačem Tivoliju pomerili z vodilnim Bolzanom in zmagali s 5:2. V soboto sta do zmag prišla Innsbruck in Pustertal.

ICEHL: HK SŽ Olimpija - Fehervar AV Anže Kuralt
Sportal Kuralt med strelci, Ograjenšek še vedno med gledalci
hokej splošna
Sportal Železarji zanesljivo še do druge zmage v Celinskem pokalu

Ljubljančani so v regionalni ligi po enem tednu tekmovalnega premora danes gostili Bolzano, vodilno ekipo lige, in dosegli visoko zmago. S četrto zmago v sezoni so zdaj na sedmem mestu lestvice, Bolzano je kljub porazu še ostal prvi.

Na prejšnjem dvoboju lige ICEHL so zeleno-beli izgubili na gostovanju v Innsbrucku, pozneje so s porazom v Zugu končali še letošnje nastope v ligi prvakov, petkova tekma s Salzburgom pa je bila prestavljena na december.

HK Olimpija : Bolzano | Foto: HK Olimpija/Domen Jančič Foto: HK Olimpija/Domen Jančič

A danes so gostitelji, čeprav so v Tivoli prišli vodilni Južnotirolci, hitro pokazali, da jih zanima le zmaga. Pobudo so prevzeli že na začetku tekme, ob koncu prve tretjine pa premoč spremenili tudi v vodstvo. Najprej je po strelu Carla Neilla vratar Bolzana Andreas Bernard plošček le odbil, v mrežo pa ga je pospravil Joseph Gareffa. Pol minute pred koncem pa je z natančnim strelom za povišanje poskrbel še Rok Kapel.

Razpoloženi Kapel je tudi v drugem tretjini nadaljeval predstavo iz prvega dela. Že v 23. minuti je še enkrat premagal vratarja gostov, potem so imeli domači še nekaj priložnosti z igralcem več, ki jih niso izkoristili, je pa nato Kapel, ko so bile moči na ledu izenačene, v 32. minuti dosegel že četrti gol na tekmi. Po tekmi je Kapel priznal, da je plošček ob njegovem strelu pred golom zadel Nika Simšiča, tako da so gol pozneje pripisalu slednjemu. Pred koncem tretjine je imel lepo priložnost za peti gol še Žiga Pance, a ni bil dovolj natančen.

Zmago so si tako ljubljanski hokejisti praktično zagotovili že po 40 minutah, v zadnji tretjini pa so le še nadzorovali potek dvoboja. Bolzano je sicer pritiskal in iskal vsaj znižanje, a je bil na mestu tudi domači vratar Žan Us. V zadnji tretjini je imel precej dela, a je tekmo končal s 34 obrambami. Mreže domačim ni uspelo ohraniti nedotaknjene, toda dva zadetka gostov, drugega so dosegli ob prednosti 5-3, nista bila dovolj za preobrat, za trdno zmago ljubljanske ekipe pa je poskrbel še Kristjan Čepon.

Naslednjo tekmo bodo zeleno-beli igrali v petek, ko bodo gostovali v Gradcu.

Zamaknjena koroška domača premiera

Deseti krog je razpotegnjen. V soboto sta bila na sporedu dva obračuna. Napadalec Anže Kuralt, ki je s soigralci v petek končal niz treh porazov, je gostoval pri Innsbrucku. Madžarska ekipa je po prvi tretjini vodila z 2:0, na koncu pa izgubila (2:5).

Predzadnji Pustertal je s 3:0 premagal Gradec, ki še naprej ne more računati na poškodovanega Kena Ograjenška.

Celovčani bi morali po prvotnih načrtih v nedeljo gostiti prvo tekmo v prenovljeni dvorani, a bodo doma prvič igrali 21. oktobra. | Foto: Guliverimage/Vladimir Fedorenko Celovčani bi morali po prvotnih načrtih v nedeljo gostiti prvo tekmo v prenovljeni dvorani, a bodo doma prvič igrali 21. oktobra. Foto: Guliverimage/Vladimir Fedorenko V nedeljo bo ob tekmi v Ljubljani še ena, drugi Linz bo gostil Dunaj.

Celovec bi moral v nedeljo dočakati premiero v prenovljeni dvorani Heidi Horten-Arena, a dela še niso povsem končana, tako da bodo prvo domačo tekmo sezone odigrali 21. oktobra.

V torek je Beljak s 6:4 premagal Asiago, Robert Sabolič je k zmagi prispeval dva gola, Blaž Tomaževič pa podajo.

Sobota, 15. oktober
Innsbruck : Fehervar AV19 5:2 (0:2, 3:0, 0:2)
(Anže Kuralt/Fehervar je podal za vodstvo 1:0)

Pustertal : Graz 99ers 3:0 (0:0, 2:0, 1:0)
(Ken Ograjenšek/Gradec zaradi poškodbe ni kandidiral za nastop.)

Nedelja, 16. oktober
HK SŽ Olimpija : Bolzano 5:2 (2:0, 2:0, 1:2)
1:0 Garreffa (Neil, Crnovič, 17.), 2:0 Kapel (Šturm, Simšič, 20.), 3:0 Kapel (Dodero, Simšič, 23.), 4:0 Simšič (Kapel, Čepon, 32.), 4:1 McClure (Dalhuisen, Gazley, 44.), 5:1 Čepon (Zajc, 50.), 5:2 Thomas (Culkin, Hults, PP2, 55.)

Linz : Vienna Capitals 2:5 (0:1, 0:3, 2:1)

Torek, 18. oktober
VSV Beljak : Asiago 6:4 (1:1, 3:2, 2:1)
(Robert Sabolič/Beljak je zadel za 1:1 in za vodstvo z 2:1, na gol tekmeca je sprožil štiri strele; Blaž Tomaževič/Beljak je podal za vodstvi s 3:1, na gol tekmeca je prav tako streljal štirikrat.)

Black Wings Linz : Innsbruck 4:1 (2:1, 0:0, 2:0) - vnaprej odigrana tekma