19.37

NHL Anže Kopitar Anže Kopitar

Ponedeljek, 21. 10. 2013, 19.37

LA Kings izgubili pol minute pred koncem tekme

Los Angeles Kings, za katere igra Anže Kopitar, so na domačem ledu izgubili porti Calgary Flames z izidom 3:2. Pred tem sta si zmago že priigrali ekipi San Jose Sharks in Colorado Avalanche.

Čeprav slovenski hokejski zvezdnik v ligi NHL Anže Kopitar že 21 tekem zapored ni dosegel zadetka, mu v taboru kraljev še naprej neomajno zaupajo. Hrušičan je namreč v dosedanjem delu sezone zbral največ podaj pri kraljih, osem. Tokrat so Los Angeles Kings doma gostili Calgary Flames in v zadnji minuti izgubili z 2:3; Kopitar je ostal brez točke.

Gosti so si zmago priigrali 29,7 sekunde pred koncem tekme, ko je T.J. Brodie dosegel odločilni gol z igralcem več na ledu. Hokejisti Calgaryja so si igralca več priigrali 2:12 minute pred koncem, ko je Dennis Wideman padel blizu ograde, ker ga je s palico nepravilno oviral prav Kopitar. Slednji je odigral slabih 20 minut tekme in v tem času štirikrat poskusil s strelom na vrata nasprotnika, a neuspešno.

Brodie je "pobral" plešoči plošček in premagal domačega vratarja Jonathana Quicka za prvo zmago Calgaryja v zadnjih treh tekmah. Za Flames sta zadela še in novinec Sean Monahan, vratar Karri Ramo pa je zaustavil 27 strelov.

Vodilna ekipa v zahodni konferenci San Jose Sharks, so v gosteh po kazenskih strelih zmagali Detroit Red Wings in tako pokvarili domače slavje. Odločilen zadetek je dal Logan Couture. Izkazal pa se je tudi vratar Antti Niemi, ki je osvojil še 24 "shutout" v karieri.

Enak izid je bil tudi na tekmi med Pittsburgh Penguins in Colorado Avalanche, kjer je v drugi tretjini tekmo odločil Gabriel Landeskog.