8.17

liga NHL Los Angeles Anže Kopitar Anže Kopitar

Petek, 26. 9. 2014, 8.17

Kralji v loteriji strli trdožive kalifornijske tekmece

Tretja pripravljalna tekma, tretji kazenski streli in druga zmaga Los Angelesa, ki je tokrat brez Anžeta Kopitarja po loteriji s 4:3 ugnal Anaheim Ducks.

Če se po jutru dan pozna, bodo Kralji v prihajajoči sezoni odigrali kar lepo število tekem, na katerih bodo o zmagovalcu odločali kazenski streli. Seveda gre za zdaj le za predsezono in piljenje forme za prave boje, ki se bodo začeli 8. oktobra, a vsaka zmaga je več kot dobrodošla. V noči na petek so aktualni prvaki v domačem Staples Centru pred več kot 18 tisoč gledalci proti večnemu kalifornijskemu nasprotniku Anaheim Ducks odigrali še tretjo pripravljalno tekmo. In še tretjič je bil zmagovalec znan po loteriji.

Obračun so bolje odprli gostje, ki so v 27. minuti prek Danyja Heatleyja povedli, a sta Jordan Nolan in Dwight King v 34. minuti poskrbela za izenačenje. Tyler Toffoli je v zadnjem delu popeljal Kralje v vodstvo, a je Ryan Kesler izsilil podaljšek, v katerem zadetkov ni bilo. V loteriji sta gostujočega vratarja Johna Gibsona ugnala Toffoli in King, domačega čuvaja mreže Martina Jonesa pa je uspel premagati le Jakob Silfverberg.

Anže Kopitar in njegova partnerja Marian Gaborik in Dustin Brown tokrat niso igrali. Bodo pa najverjetneje ekipi spet pomagali na prihodnji pripravljalni tekmi, ko bo Los Angeles v noči na ponedeljek gostoval pri Anaheimu.