7 let, 12 mesecev

Los Angeles Kings Minnesota Wild NHL

Četrtek, 8. 12. 2011, 16.29

Kralji izgubili, Kopitarju točka

Los Angeles Kings in Anže Kopitar so v hokejski ligi NHL doma izgubili z 2:4 proti Minnesoti. Slovenski legionar je prispeval podajo za prvi zadetek.

Slovenski hokejski zvezdnik Anže Kopitar je na ledu preživel 22:57 minute in je bil eden od podajalcev pri prvem golu kalifornijske ekipe, ki ga je dosegel Dustin Penner, v končnici tekme pa je zadel še Trent Hunter. Za Minnesoto, ki je po dveh tretjinah vodila s 3:0, so zadeli Mikko Koivu, Darroll Powe, Marco Scandella in Cody Almond. Zasedba iz Minneapolisa je trenutno najbolj vroča na ledenih ploskvah NHL, svojo moč pa je dokazala tudi v mestu angelov, kjer je dosegla šesto zaporedno zmago v gosteh, kar je najboljši dosežek v zgodovini kluba.

Absolutni junak dvoboja je bil komaj 21-letni kanadski vratar Matt Hackett, ki je zaustavil kar 42 strelov kalifornijskih hokejistov, od tega jih je Kopitar sprožil sedem. Hackett, ki je stopil po stopinjah svojega očeta Jeffa (v devetdesetih letih minulega stoletja in v začetku tega stoletja je bil vratar New York Islanders, San Joseja, Chicaga, Montreala, Bostona in Philadelphie), je krstno tekmo v NHL odigral pred dvema dnevoma v San Joseju, ko je po 71 sekundah zamenjal poškodovanega Josha Hardinga, priložnost pa je odlično izkoristil. Na svoji krstni tekmi je ubranil 34, danes pa 42 strelov.

Izdatno so mu pomagali tudi njegovi soigralci, ki so si po dveh tretjinah priigrali zanesljivo vodstvo s 3:0, potem ko so zadeli Mikko Koivu, Darroll Powe in Marco Scandella. Penner je po podaji Kopitarja in Jacka Johnsona znižal na 1:3, po zadetku gostujočega igralca Codyja Almonda pa je bilo jasno, da bodo kralji ostali praznih rok. V sami končnici je končni izid postavil Hunter.

Tri tekme so se končale po izvajanju kazenskih strelov. Tampa Bay je na gostovanju pri New York Rangers prekinila niz petih zaporednih porazov, mož odločitve pa je bil Dominic Moore, ki je slabi dve minuti pred koncem izsilil podaljšek in dosegel edini gol v kazenskih strelih. Vancouver je v kanadskem obračunu ugnal Montreal, zmagoviti gol pa je dosegel Cody Hodgson. Izjemno razburljiv in izenačen boj je bil v Newarku, v "loteriji" pa je gol odrešitve za New Jersey dosegel novinec Adam Henrique.

Liga NHL, 8. december:

Los Angeles : Minnesota 2:4 Penner, Hunter; Koivu, Powe, Scandella, Almond

San Jose : Dallas 5:2 Couture, McGinn, Clowe, Winchester, Mitchell; Ribeiro, Morrow

Boston : Florida 0:2 Kopecky, Versteeg

New Jersey : Ottawa 5:4** Parise, Zubrus, Tedenby, Kovalčuk; MIchalek, Foligno, Alfredsson, Winchester

NY Islanders : Chicago 2:3* Hamonic, Staios; Hossa, Sharp 2

NY Rangers : Tampa Bay 2:3** Callahan, Anisimov; Malone, Moore

Philadelphia : Pittsburgh 3:2 Briere, Simmonds, Hartnell; Neal, Malkin

Columbus : Nashville 3:4* Carter, Vermette, Dorsett; Fisher, Hornqvist, Kosticin, Wilson

Montreal : Vancouver 3:4** St-Denis, Diaz, Cole; Raymond, Hodgson, Salo

Detroit : Phoenix 5:2 Bertuzzi, Filppula, Holmstrom, Helm, Hudler; Vrbata, Hanzal

St. Louis : Anaheim 4:2 Porter, Cole, Oshie 2; Ryan, Smith-Pelly

Calgary : Colorado 3:2 Stempniak, Glencross, Jokinen; Duchene, Galiardi