Los Angeles Kings NHL Anže Kopitar Anže Kopitar

Sreda, 6. 10. 2021, 8.38

Kopitarjevi kralji na pripravljalnih tekmah še tretjič poraženi

John Stevens LA KIngs | Foto Getty Images

Slovenski hokejski as Anže Kopitar je z Los Angeles Kings doživel še drugi zaporedni poraz na pripravljalnih tekmah pred začetkom rednega dela v severnoameriški ligi NHL. Tokrat so bili s 4:1 boljši hokejisti Arizone Coyotes. Kralji so dobili dve od petih pripravljalnih srečanj, čakata jih še dve.

Štiriintridesetletni Hrušičan je izpustil tri od petih pripravljalnih tekem, na zadnjih dveh pa je bil v postavi, a je še brez točke.

Danes je na ledu prebil 21:30 minute in v tem času na gol nasprotnika sprožil en strel. Edini zadetek za kralje je danes dosegel Gabriel Vilardi. Po izenačenih dveh četrtinah (1:1), pa so kojoti v zadnji tretjini zabili tri gole in zabeležili še drugo zmago proti moštvu iz mesta angelov v letošnjem pripravljalnem obdobju.

Los Angeles čakata še dve tekmi proti Anaheim Ducks pred začetkom rednega dela lige NHL, prva bo na sporedu v noči na četrtek, druga pa 10. oktobra.

Drugega slovenskega predstavnika v ligi NHL, Jana Drozga vnovič ni bilo v postavi Pittsburgh Penguins, potem ko so ga prejšnji teden poslali v razvojno ekipo. Slednji so ponoči po kazenskih strelih s 5:4 ugnali Buffalo Sabres.

Redni del se bo sicer začel čez teden dni s tekmo prvakov Tampa Bay Lightning proti Pittsburghu. Prvo noč nove sezone se bo predstavila tudi nova ekipa Seattle Kraken proti Vegas Golden Knights.