17.26

Anže Kopitar Anže Kopitar Jan Muršak liga NHL Los Angeles Kings

Sobota, 4. 2. 2012, 17.26

Kopitarjev 16. gol, a 28. poraz Kings

Anže Kopitar je z igralcem več na ledu Los Angeles Kings v vodstvo popeljal v peti minuti, a so Carolina Hurricanes bolje zdržali napore 60 minut dolge tekme in zmagali z 2:1.

Los Angeles Kings so 29 tekem pred koncem rednega dela sezone s 25 zmagami in 28 porazi (od tega 10 v podaljšku oziroma po kazenskih strelih) s 60 točkami na sedmem mestu lestvice zahodne konference. Za končnico se bodo še srdito borili, saj denimo Dallas Stars na devetem mestu z dvema tekmama manj za njimi zaostajajo za štiri točke. V noči na nedeljo si Anže Kopitar in soigralci nove točke niso priigrali. Hrušičan je imel štiri strele na gol Cama Warda, a ga je premagal le enkrat. To je bil tudi edini gol za moštvo iz Kalifornije, ki se jim je poznala utrujenost gostujoče turneje in tako so Carolina Hurricanes zmagali z 2:1. Odločujoči gol je v četrti minuti zadnje tretjine dal Jeff Skinner.

"Saj ni treba biti ne vem kakšen znanstvenik, da ugotoviš, kaj je šlo narobe. Ekipa je večer prej igrala v St. Louisu in v Raleigh prispela šele ob dveh zjutraj. Hurricanes je pokazal malo več od nas. Ni šlo za to, da bi se mi umaknili. Še vedno smo igrali na polno," je drugi poraz na gostovanju opravičeval trener Los Angelesa Darryl Sutter. Los Angeles bo v torek igral pri Tampa Bay.

Pesničan Jan Muršak ob porazu Detroit Red Wings ni dobil priložnosti za igro. Edmonton Oilers je vodilno moštvo lige v loteriji kazenskih strelov premagalo s 5:4. Odločilni zadetek je dosegel Ryan Nugent-Hopkins. V rednem delu je vnovič blestel Sam Gagner. Potem ko mu je na prejšnji tekmi uspelo zbrati kar osem točk, je tokrat dosegel dva gola in podajo.

Liga NHL, 4. februar:

Carolina Hurricanes : Los Angeles Kings 2:1 Tlusty, Skinner; Kopitar

Edmonton Oilers : Detroit Red Wings 5:4** Gagner 2, Eberle 2; Filppula, Bertuzzi 2, Miller, Muršak ni igral

Boston Bruins : Pittsburgh Penguins 1:2 Corvo; Malkin, Cooke

Philadelphia Flyers : New Jersey Devils 4:6 Simmonds, Jagr, Giroux, Voracek; Foster 2, Kovalčuk, Zubrus, Parise, Ponikarovksi

Montreal Canadiens : Washington Capitals 0:3 Wideman, Hendricks, Semin

Colorado Avalanche : Vancouver Canucks 2:3** Jones, McClement; Kesler, Bieksa

Ottawa Senators : Toronto Maple Leafs 0:5 Kessel, Phaneuf, Bozak, Schenn, Franson

New York Islanders : Buffalo Sabres 3:4** Nielsen 2, Bailey; Gerbe, Roy, Gaustad

Tampa Bay Lightning : Florida Panthers 6:3 Thompson, Lecavalier, St. Louis 3, Stamkos; Fleischmann, Samuelsson, Bergenheim

Nashville Predators : St. Louis Blues 3:1 Erat, Fishe, Kosticin; Porter

Dallas Stars : Minnesota Wild 2:1** Ribeiro; Brodziak

Phoenix Coyotes : San Jose Sharks 5:3 Torres, Korpikoski 2, Hanzal, Vrbata; Couture, McGinn, Marleau