Petek, 22. 11. 2019, 7.34

Liga NHL, 21. november

Kopitar z zadetkom pomagal Kraljem do visoke zmage #video

1

Anže Kopitar | Kralji so dobro začeli teden na domačem ledu. S 5:1 so nadigrali goste iz Edmontona. | Foto Reuters

Kralji, ki bodo kar teden dni igrali na domačem ledu, so ponoči s 5:1 nadigrali Edmonton Oilers, vodilno moštvo pacifiške skupine in drugo ekipo zahodne konference. Izkazal se je tudi Anže Kopitar, ki je v 15. minuti dosegel gol za vodstvo Kraljev z 2:0. To je deveta zmaga Kings v tej sezoni, ki ob 12 porazih ostajajo na dnu zahodne konference.

Hokejisti Los Angelesa so ponoči v domači dvorani s 5:1 premagali vodilno ekipo pacifiške skupine Edmonton.

Najboljši slovenski hokejist Anže Kopitar je 15. minuti poskrbel za vodstvo kraljev z 2:0 in dosegel svoj sedmi gol v sezoni, s 15 podajami pa je skupaj pri 22 strelskih točkah.

Že v drugi minuti je kralje v vodstvo popeljal Taylor Toffoli, ki je tri minute pred koncem poskrbel tudi za končni izid. V prvi tretjini sta na 3:0 povišala Kopitar (15.) in Jeff Carter (20.).

Los Angeles Lings: Edmonton Oilers (5:1)

Gostom je upanje vrnil Connor McDavid (21.), Michael Amadio pa je v 32. minuti dosegel gol za 4:1.

Po prostem večeru Kopitarja in druščino v domači dvorani čaka obračun z Arizono.

Skupaj je bilo ponoči na sporedu kar 13 tekem. Vodilna ekipe vzhoda in lige Washington je počival. Na zahodu pa je po porazu Edmontona vodstvo na lestvici prevzel St. Louis. Ta je bil v domači dvorani s 5:0 boljši od Calgaryja. Dva gola je dosegel Oskar Sundqvist, Zach Sunford pa je golu dodal tudi tri podaje.

Liga NHL, 21. november:

Los Angeles Kings - Edmonton Oilers        5:1 (Anže Kopitar je dosegel gol za Los Angeles)
Boston Bruins - Buffalo Sabres             3:2
Florida Panthers - Anaheim Ducks           5:4 (podaljšek)
New York Islanders - Pittsburgh Penguins   4:3 (podaljšek)
Carolina Hurricanes - Philadelphia Flyers  3:5
Columbus Blue Jackets - Detroit Red Wings  5:4
St. Louis Blues - Calgary Flames           5:0
Nashville Predators - Vancouver Canucks    3:6
Minnesota Wild - Colorado Avalanche        3:2