liga NHL Aleksander Ovečkin Washington Capitals New York Rangers Montreal Canadiens Ottawa Senators

Liga NHL, 20. november

New York Rangers presenetili vodilno ekipo na vzhodu

New York Rangers | Aleksander Ovečkin in njegovi Capitals letos meljejo vse pred seboj. | Foto Gulliver/Getty Images

Aleksander Ovečkin in njegovi Capitals letos meljejo vse pred seboj.

V hokejski ligi NHL sta bili v noči na četrtek na sporedu le dve tekmi. New York Rangers so na domačem ledu nekoliko presenetljivo premagali Washington Capitals (4:1), Ottawa Senators pa so doma premagali Montreal Canadiens z izidom 2:1.

New York Rangers so na tekmi proti Washingtonu pokazali, da so lahko zelo kakovostna ekipa, če igrajo pametno in z malo napakami. To so dokazali proti najboljši ekipi na vzhodu lige NHL. Pri domači ekipi sta bila junaka Artemi Panarin, ki je dvakrat zadel v polno, in Henrik Lundqvist, ki je ubranil 30 strelov na gol. V polno sta zadela še Pavel Buchnevich in Brett Howden.

Edini zadetek za Washington je dosegel Jevgenij Kuznecov.

Domače navijače v Montrealu je razveselil Brady Tkachuk, ki je mrežo nasprotnikov zatresel že po 38 odigranih sekundah podaljška, potem ko sta v rednem delu padla dva zadetka.

Po prvi tretjini brez zadetkov je vodstvo domačim v 21. minuti priigral Nick Suzuki. Devet minut kasneje je Jean-Gabriel Pageau zadel za izenačenje in podaljšek, saj sta tudi v zadnji tretjini oba vratarja zaklenila vrata.

Los Angeles Kings si skupaj z Detroit Red Wings s 17 točkami delijo zadnje mesto. Kralje Anžeta Kopitarja naslednja tekma čaka v petek, ko bodo gostili vodilno ekipo tihomorske divizije Edmonton Oilers.