4. 9. 2015,
7.40

8 let, 3 mesece

liga prvakov Luka Gračnar Red Bull Salzburg Klemen Pretnar Robert Kristan Blaž Gregorc

Petek, 4. 9. 2015, 7.40

Konec upov za Kristana in Gregorca, Pretnarju in Gračnarju zelena luč

Hokejisti Pardubic so po preobratu izgubili s Färjestadom v podaljšku in ostali brez izločilnih bojev. Napredovanje v 1/16 finala sta si zagotovila Dunaj Klemna Pretnarja in Salzburg Luke Gračnarja.

Da bi Blaž Gregorc, Robert Kristan in soigralci Pardubic še lahko upali na napredovanje v izločilne boje, so v četrtek nujno potrebovali zmago nad Färjestadom. Čehi so na Švedskem sredi obračuna vodili z 2:0 in imeli pet minut pred koncem rednega dela prav tako dva zadetka prednosti, a nato so gostitelji izsilili podaljšek in v njem tudi zmagali. Slovenski branilec in vratar, ki sta sodelovala na srečanju, sta tako še drugo sezono zapored ostala brez izločilnih bojev. Njune Pardubice sicer čaka še ena tekma skupinskega dela, a tudi visoka zmaga češkemu extraligašu ne more prinesti 1/16 finala.

So si pa nadaljevanje sezone v tem tekmovanju zagotovili Klemen Pretnar in druščina avstrijskih podprvakov. Dunajčani so Krefeld Pinguine premagali v goleadi, v kateri je imela vsaka ekipa svoje trenutke. Avstrijci so tako v 13. minuti povedli s 3:1, Nemci so nato nanizali štiri zadetke – dva tudi z igralcem manj – in v 36. minuti vodili s 5:3. Sledili so trije zadetki v mreži domačinov (ob znižanju na 4:5 je podal Pretnar) in veliko veselje hokejistov iz avstrijske prestolnice, ki so se zavihteli med 32 najboljših ekip, Krefeld pa je izpadel.

Napredoval je še en slovenski legionar, in to kljub temu, da njegovo moštvo v četrtek ni igralo. Luki Gračnarju in Salzburgu je izločilne boje prinesla zmaga švedskega prvoligaša HV71 nad danskim prvakom.